Když ve 12. minutě po krásné akci z pravé strany zakončoval do prázdné brány Češka, málokdo by čekal, že se spustí až taková lavina gólů. Nicméně i tak vysoké vítězství Příbramští brali všemi deseti. „Určitě bylo potřeba. Míra (Slepička), který se vrátil, tak nám dodal klid do koncovky a s tím rostou i výkony okolo,“ řekl Ondřej Matějka, jehož krásná rána udělala tečku za prvním poločasem.

Nejdůležitějším okamžikem celého zápasu se stala 25. minuta. Navrátil za stavu 2:0 v jediné velké příležitosti Votic v prvním poločase nechal vyniknout domácího Bohuslava v brance. „Od začátku bylo všechno špatně. Možná to klíčový moment byl, když nedal na 2:1 a hned z protiútoku jsme dostali další gól a tím se zápas zlomil,“ připustil hostující Martin Sládek.

Aby toho nebylo málo, tak ve 39. minutě nařídil rozhodčí Kubečka hodně diskutabilní penaltu. „Rozhodila nás hodně. Musím říct, že byla docela přísná, což tvrdil i Matějka,“ obracel se kapitán hostů na domácího faulovaného útočníka. Z puntíku se trefil Slepička, jenž se po návratu trefil dvakrát a bude určitě nahánět vedoucí duo, na které momentálně ztrácí čtyři trefy.

Hrdina okresu Vojtěch Paul ze Sokola Dobříš
Bez úsměvu, ale šťastný. Vojtěchu Paulovi vrací energii mládež

„Je vidět, že je persona a rozhodujícím článkem. Bez něj skončíme na finální fázi v koncovce a v ní je znát. Místo něj nikoho nemáme. Když se podíváme na věkový průměr, který máme, tak jsme nejstarší já, Voříšek a Slepička. Zbytek jsou kluci, kterým jsou 18 – 21 let a mají výkyvy,“ komentoval soupisku Spartaku Matějka. Příbram postrádá hráče střední generace.

I se Slepičkou v sestavě vyhráli domácí 8:0 a jak řekli domácí fanoušci, jednalo se o oslavu fotbalu. Akorát hosté zažili poločas hrůzy. „Prohra zasloužená. Příbram hrála lépe, ale bylo to trošku moc,“ hlesl Sládek. I Matějka přiznal, že se jednalo o krutou porážku. Zvlášť, když na hřiště Spartaku dorazil podle jeho slov zatím nejfotbalovější soupeř. „Musíme zápas hodit za hlavu a nesmíme se tím tolik zaobírat,“ věděl kapitán Votic. Připustil, že už občas šel do šaten ze čtyřmi inkasovanými góly, ale šest je nové maximum.

Milan Vančát v brance Plzně
Nula je pryč. Příbram vyhrála v Plzni i díky hattricku debutanta Berky

Naopak Spartak si spravil chuť, zejména když naposled prohrál doma důležitý souboj s Podlesím. „Utkání jsme nezvládli takticky, protože bylo vidět, že nám chyběla zkušenost. Oni tak hráli. Myslím si, že kdyby tam Míra byl, tak by zápas byl zajímavější,“ zamyslel se Matějka. Tehdy se uvažovalo, že by Slepička nastoupil, ale po zranění ještě nenastoupil a v klíčovém duelu Příbram nevstřelila ani gól. „To je ten rozdíl, kvůli kterému nejsme tam, kde bychom chtěli být,“ uzavřel Matějka.

Spartak Příbram – Votice 8:0 (6:0)

Branky: 27. a 39. Slepička (pen.), 12. Češka, 24. Šváb, 32. Vošmik, 45+1. Matějka, 69. Chýla, 73. Prýmek. ŽK: 2:0. Diváci: 120.

Spartak: Bohuslav – Prokeš, Vošmik, Hančár (68. Špindler), Pilík (72. Pavlišta), Voříšek (21. Prýmek), Morav, Šváb, Češka, Slepička (74. Nekolný), Matějka (61. Chýla).

Votice: Tůma – Štejmar, Baťha, Sládek, T. Říha, Kramný (60. Štork), Homolka, Radačovský (53. Vrzal), Tábořík, J. Říha, Navrátil.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …