Klíčem k zisku dalších tří bodů byl pro mužstvo Josefa Blažka především dobrý vstup do zápasu, který vyvrcholil po půlhodině hry, kdy se nejprve prosadil Nezník a o čtyři minuty později zvýšil náskok Hájek. „V prvním poločase jsme si vytvořili řadu šancí, ze kterých jsme ale měli vytěžit ještě více,“ přiznal trenér, jehož svěřenci by tak ve zbytku zápasu mohli být mnohem více v klidu. „Po přestávce jsme už nebyli tak dominantní na míči a měli jsme problémy s přihrávkou. I tak jsme si drželi dvoubrankový náskok, což byla velká zásluha našeho brankáře Ondřeje Berana,“ chválil strážce svatyně Blažek.

Definitivní jistotu druhého vítězství v sezoně Podlesí získalo až v závěrečných dvou minutách celého utkání, kdy pojistili plný bodový zisk svými trefami Havelka a Šlapák. „Vzhledem ke druhému poločasu vypadá výsledek až moc jednoznačně. Jsme však rádi, že jsme potvrdili body z Votic,“ těšilo Blažka.

Výhry se dočkaly i Tochovice, které si doma poradily s Libušínem 4:2. Velkou měrou se o to zasloužil Jiří Ivaník, který byl u všech čtyř branek, když jednu sám vstřelil a u zbylých třech asistoval. Poprvé ve 14. minutě, kdy připravil gól pro svého bratra Pavla, který následně obešel brankáře a otevřel skóre, na němž se do konce poločasu už nic nezměnilo. I proto, že hostující Křemen trefil pouze tyč.

Po přestávce ale pokračoval ve svém představení Jiří Ivaník. Ve 48. minutě hlavičkoval do břevna, míč se odrazil k Vaškovi, který rovněž hlavou přidal druhou branku.
Ta třetí přišla o osm minut později a jednalo se asi o nejhezčí moment střetnutí. Jiří Ivaník utekl po levé straně, na cestě k brance přešel přes několik svých soupeřů a po individuální akci zvýšil na 3:0. „Třetí branka byla zřejmě rozhodující,“ podotkl předseda Tochovic Ladislav Černý. Hosté sice dokázali záhy snížit zásluhou Výborného, ale Tochovice dvanáct minut před koncem znovu odskočily na rozdíl tří branek, když střelu muže zápasu dorazil do sítě tentokrát Jendruščák.

Poslední slovo měl přesto Libušín. Konkrétně Kaválek, který devět minut před koncem ještě jednou snížil, ale na zaslouženém vítězství Tochovic už se nic nezměnilo. „Podali jsme dobrý týmový výkon, což je vzhledem k velké obměně kádru potěšující,“ pochvaloval si Černý.

Jediným okresním zástupcem v I.A třídě, který se o víkendu nedočkal bodového zisku tak byl Spartak Příbram. Ten prohrál v Jílovišti 2:0. „S výsledkem spokojen nejsem. Připravovali jsme se na to, že soupeř je nebezpečný ze standardních situací, bohužel jeden gól jsme inkasovali právě ze vzduchu, druhý pak z penalty. To mě mrzí. Náš výkon ale špatný nebyl, přestože máme mladé mužstvo s minimem zkušeností. Je vidět, že naše výkonnost jde každým zápasem nahoru,“ řekl trenér Spartaku Lukáš Růžička.