Jeho jméno proslavil český herec, ale on si udělal vlastní ve fotbalovém prostředí. Teď se po čase opět stěhuje do středních Čech, kde bude bývalý kapitán Vysočiny Jihlava, ale i opora Mladé Boleslavi nebo Příbrami hájit barvy účastníka krajského přeboru.

Vše odstartovalo v úterý dopoledne, kdy klub zveřejnil na sociálních sítích indicie, které měly fanoušky přivést na jméno nové akvizice. Na jejich základě bylo jasné, že půjde o velmi zvučné jméno. Začaly tak spekulace, o koho se jedná.

Padala různá jména, ale vše rozjasnil až Petr Lacina, manažer a trenér v jedné osobě. „Je hotovo, domluvili jsme se s Lukášem Vaculíkem,“ hlásil ve středu po zisku důležitého úlovku do svých řad.

Poříčí se totiž úvod ročníku nepovedl, navíc postrádá tvořivé středové záložníky Rejhona a Havlíčka, jenž sice naposledy nastoupili, ale zranili se. A tak vehementně shánělo výpomoc.

V úvahu přicházel právě Vaculík. Nejen proto, že se s Lacinou dobře zná. „Hlavně nedaleko bydlí. Slovo tedy dalo slovo a dohodli jsem se, že nám pomůže,“ poodkryl funkcionář zákulisí příchodu sedmatřicetiletého hráče.

Ten se už po minulé sezoně definitivně přesunul z druholigového kádru Jihlavy do kanceláře, v FC Vysočina je sportovním ředitelem.

„Fotbal mu chybí a výkonnost má pořád velmi dobrou,“ je přesvědčený šéf Posázavanu, podle kterého by měl kromě kvality přinést do mužstva především více zkušeností.

Lukáš Vaculík pochází z Brna a první fotbalové krůčky dělal v Bystrci. Od svých jedenácti let působil v Jihlavě, kam se vždy rád vracel ze svých angažmá ve zmíněných Mladé Boleslavi, Příbrami, Trnavě, Plzni, Žižkově nebo kyperské Famagustě.

V první lize odehrál 226 utkání, vstřelil 18 branek a mezi jeho největší úspěchy patří starty s Mladou Boleslaví v Poháru UEFA. Jeden si dokonce připsal na hřišti Olympique Marseille, v jehož dresu tehdy válel hvězdný Franck Ribéry.

V barvách Poříčí by se měl představit už v sobotu ve Hvozdnici, kde Poříčí čeká duel s Povltavskou FA. I tento zápas bude velmi pikantní. Vaculík se při své premiéře postaví proti řadě exligových hráčů. Mezi ně patří i jeho bývalí spoluhráči z Jihlavy – Petrové Tlustý s Neradem.

Škoda jen, že u toho nebudou žádní fanoušci…