Ten se představil pod Pleší vůbec poprvé. Do týmu totiž přišel, jako nová posila z Podlesí, až v průběhu minulého týdne. S tím, že by měl kádr nejen zkvalitnit, ale především rozšířit, podobně jako Tomáš Fenyk, další narychlo sehnaná akvizice, která však do utkání nezasáhla.

Bublík ale ano a v zápase byl hodně vidět. Dokonce byl jedním z hlavních strůjců vítězství, když se zapsal i do střelecké listiny. Poté, co se ve 14. minutě prosadil Zdeněk Staroba, zvyšoval ve 49. minutě svou premiérovou trefou na 2:0.

Po hodině hry navíc útočil na gól číslo, ale místo něj přišlo nepříjemné zranění. „Šel sám na bránu, byl nedovoleně zastaven protihráčem (hostujícím obráncem Vítem Petráčkem pozn. red.) a při pádu nešťastně dopadl na rameno a vykloubil si ho,“ líčil spoluhráč a předseda klubu Jan Petrák.

Domácí útočník byl okamžitě sanitkou odvezen do nemocnice, kde následná vyšetření vyvrátila obavy z dalších možných zranění. „Naštěstí nic zlomeného,“ oddechl si Petrák.

Petráček za faul viděl druhou žlutou kartu a šel předčasně pod sprchu. Nová Ves už si pak v závěrečné půlhodině proti oslabenému soupeři svůj náskok zkušeně pohlídala a stále se drží v popředí tabulky, momentálně je s devíti body na třetím místě. Bublíkovo zranění je ale pro mužstvo směrem do dalších zápasů hodně citelnou ztrátou.