Podlesí mělo výborný vstup do zápasu. Už po třech minutách mu zařídil vedení Vohradský. Pro hosty velká novinka, protože většino jsou spíš venku prohrávat. Tentokrát ale měli náskok od začátku a po celé utkání si ho pohlídali. Navíc se jim dařilo držet utkání plně pod kontrolou.

Vohradský následně podruhé rozvlnil síť v 57. minutě a náskok hostů už vypadal slibně. Domácí snížili až v závěru nikým jiným než jejich dvorním střelcem Davídkem. Definitivní tečku za zápasem ale udělal v poslední minutě Jandera a Podlesí zvítězilo 3:1. Díky třem bodům se odpoutalo od spodních pater tabulky, poskočilo do klidného středu tabulky a o skóre se dostalo před Sedlec-Prčice.

„Nepovedlo se nám navázat na tři výhry za sebou. Nedá se nic dělat. Pro nás nešťastné utkání, kde jsme neměli moc štěstí. Balony se od nás odvraceli a soupeř trestal naše obrovské chyby. Začali jsme špatně. Dostali jsme ve 3. minutě gól po naší chybě. Myslím, že na tohle Podlesí čekalo, aby hrálo ze zabezpečené obrany a nám se tam těžko dostávalo. Zkoušeli jsme se tam dostat všelijakými způsoby, bohužel soupeř dobře bránil,“ komentoval utkání kapitán Sedlce-Prčic Marián Prchlík.

„Vyhráli jsme v nejvhodnější chvíli, protože jsme fakt potřebovali vyhrát. Laborovali jsme s pracovními povinnostmi a a zraněními. Díky bohu se podařilo vyhrát, protože výkon hráčů byl takový, jaký bych si představoval v průběhu celého jara. Přestali jsme dělat chyby, nedopustili jsme se žádné. Od začátku jsme vedli 1:0, na což nejsme zvyklí, jenom prohráváme. Začali jsme si víc věřit a vyvarovali jsme se i laciných ztrát. Balón jsme měli hodně na kopačkách a pod kontrolou,“ zhodnotil kouč Podlesí Marek Branžovský.

Sedlec-Prčice – Podlesí 1:3 (0:1)

Branky: 88. Davídek – 4. a 57. Vohradský, 90. Jandera. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Petýrek – Špaček, Ladislav. Diváci: 175.

Sedlec-Prčice: Nerad – Raček, Rataj, J. Kabíček (D. Kabíček) – Pištěk, Všetečka, V. Kabíček, Šimák, Hájek – Davídek, Prchlík.

Podlesí: Zykán – Vojtíšek, Polák (90. Janů), Drašnar, Šlapák, Jandera, Skočdopole (70. Halamai), Voříšek, Mišun, Mezera, Vohradský (78. Branžovský).