Průběžné první místo musí dělat velkou radost. Jaké je vaše hodnocení uplynulých patnácti kol?
Říká se, že fotbal a sport je o výsledcích. OK. Pak z tohoto pohledu je to super! Ale vážím si a velmi cením ještě něčeho úplně pro mne prvořadého - jaká je atmosféra v klubu, jaký je vzájemný vztah mezi námi. To je pro mne nejcennější! Před několika lety na Spartaku dostali velkou důvěru dvě osoby, které se - bohužel zachovaly velmi nemorálně. Jsem nadšený z toho, že hráči A-mužstva mají ke klubu velmi dobrý vztah, že je těší zde hrát fotbal, mají chuť v něm něco dokázat! Můžete vyhrávat, prohrávat… to je sport a fotbal, ale vztahy mají větší hodnotu.

Bylo první místo cílem, za kterým jste si šli, nebo je spíš nad očekávání?
Žádné cíle ohledně umístnění nikdy nedávám. Jen v podobě - udělejme maximum pro úspěch. Mužstvu jsem velmi věřil a hráči mé očekávání naplnili. A první místo po podzimu je dobrá třešeň na našem spartakovském dortu.

Budou cíle pro jaro jenom ty postupové?
Zase a podobně - udělejme maximum pro postup. Nedívejme se na něj jako na jediný cíl. Cesta je důležitá. Samozřejmě, že by kraj na Spartak patřil.

Miroslav Slepička se stal asistentem trenéra u A-týmu Příbrami. Jak velká tohle bude pro vás komplikace?
Nevím, jak se situace u něho vyvine. Určitě by bylo dobré, kdyby odehrál maximum zápasů. Nejen proto, že dává hodně gólů, ale že ostatní okolo něj rostou, mají více sebedůvěry, … Ale na podzim odehrál jen devět zápasů, takže kvalita je i mimo něj.

Budete se podle rozpisu Příbrami podřizovat, aby Míra mohl případně stíhat, alespoň ty domácí?
Uděláme maximum, aby odehrál co nejvíce zápasů, ale nejsme schopni hýbat s termíny. Uvidíme.

Chystáte nějaké změny či posílení kádru?
Máme dost hráčů. Otázka zranění a formy hráčů. I když by se naskytl zajímavý hráč, který by u nás chtěl hrát, tak se bránit nebudeme.

Kde a po kom se budete nejvíc poohlížet?
Viz předchozí odpověď. Určitě však můžeme říct, by se kvalitní a zkušený stoper hodil.