Rakovník začal jako favorit, ale úvodní šance nedal a pak jeho hráči podlehli dojmu, že se soupeř porazí sám a že vše půjde hladce. Když pak v poslední minutě úvodního dějství hosté po závaru udeřili a dostali se do vedení, najednou čekal domácí složitý úkol - dobývat zavřenou obranu, což se jim dlouho vůbec nedařilo, tlak ne a ne zúročit.

Až v 74. minutě podsekli hosté ve váně Saba a Kýzl nahlásil trenérům, že už jde na střídání. Prvním dotykem s míčem pak penaltu suverénně proměnil a zařídil konečnou remízu.

"Zápas se nám nepovedl, ale i takové dny ve fotbale přicházejí a my musíme koukat dál, pořád máme vše ve svých rukách. Rozhodla pasáž v první půli, kdy jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát, ale velmi doře hrající soupeř dal branku a už to pro nás bylo složité. Ale jak opakuji, jdeme dál," hodnotil duel trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz.

„Samozřejmě nás těší, že jsme získali bod na půdě prvního týmu tabulky, nečekali jsme ho. Do Rakovníka jsme odjížděli se dvanácti lidmi a sobavami, protože každému dává doma pět branek. Měli jsme respekt a byli jsme důstojným sokem. Jsme rádi, že jsme si odvezli alespoň bod, když jsme jeli 140 kilometrů a výlet měl pozitivní konec. Byli jsme ale blízko i třem bodům. Soupeře jsme překvapili, hráli jsme kompaktně a řekl bych, že jsme ho i zaskočili. Penaltu raději nechci vůbec komentovat,“ shrnul kapitán hostů Marian Prchlík.

SK Rakovník – Sedlec-Prčice 1:1 (0:1) 

Branky: 74. Kýzl (p) – 45. Hájek. Rozhodčí: Pomykáček. Diváci: 240.

Rakovník: Zach – Čadek, Šindler, Severin, Turbák – Žďánský, Sklenka, Wajshajtl (73. Kýzl), Červený – Sabo, Bohatý.

Sedlec-Prčice: Nerad - J. Kabíček, Prchlík, Raček, D. Kabíček - Novák, Pištěk, Všetečka, Hájek - Davídek, V. Kabíček (86. Podzimek).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...