Důvodem změny na trenérském postu je fakt, že Pihávek, který do Podlesí přišel před startem letošní sezony, přijal nabídku divizní Hostouně, kterou se na jaře pokusí dotáhnout do ČFL.

„Nepřekvapilo nás to, protože jsme věděli, že podobný scénář může nastat. Trenér se už při svém nástupu k nám netajil tím, že má stále ambice trénovat ve vyšších soutěžích, takže jsme ho s tím přiváděli. Byli jsme domluveni, že pokud nějaká nabídka přijde a on bude mít zájem ji přijmout, nebudeme mu bránit,“ prozradil okolnosti odchodu bývalého skvělého obránce, který během aktivní kariéry nastupoval také za Duklu Příbram a stejný klub, už pod názvem Marila Příbram posléze vedl i jako trenér v nejvyšší soutěži, předseda fotbalového oddílu Radim Černohorský.

Vedení Podlesí tak muselo na lavičku hledat náhradu, kterou ovšem dokázalo najít velmi rychle. „Jelikož se blíží začátek zimní přípravy, bylo zapotřebí, abychom rychle na odchod trenéra zareagovali, což se podařilo. Oslovili jsme Josefa Blažka, jenž byl naší první volbou. Sedli jsme si spolu a probrali celou momentální situaci. Jelikož nás pojí dlouhodobé přátelství, dohodli jsme se na jeho návratu do našeho klubu, za což jsem moc rád,“ konstatoval s potěšením Černohorský.

Josef Blažek se tak po půlroční přestávce znovu vrací do známého prostředí a ujme celku, ve kterém předtím působil osm let. S mužstvem začne pracovat od začátku zimní přípravy, která fotbalistům Podlesí začne 31. ledna.