„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kolegům i vedení za krásné tři roky a Spartaku přeji do dalších let hodně štěstí. Věřím, že na jaře kluci vystoupají výš,“ řekl ke svému odchodu Zárybický, který odstoupil na vlastní žádost. „Marek se rozhodl skončit sám. Přišel na námi a řekl, že nebude pokračovat,“ doplnil prezident Spartaku Příbram Vladimír Králíček.

Nový lodivod je bývalým hráčem Spartaku, v jehož dresu válel na pozici obránce. Právě znalost klubového prostředí hrála v jeho příchodu jednu z velmi důležitých rolí. „Chceme stavět na lidech, kteří mají ke Spartaku vztah,jsou s klubem historicky spjatí a mají to správné DNA, které potřebujeme. Věřím, že tohle souznění bude fungovat, bereme to jako dlouhodobé řešení,“ prozradil nejvyšší muž příbramského klubu.

Úkolem nového realizačního týmu, který kromě hlavního trenéra tvoří asistenti Jan Ščevík (bývalý skvělý záložník Spartaku) a Stanislav Juračka (odchovanec klubu a v minulosti opora útočných řad), je především zachránit mužstvo v krajském přeboru, kde se Spartak po polovině soutěže nachází na se šestnácti body na třináctém místě a od sestupového pásma ho dělí pouhý jeden bod.

Změna na postu trenéra ovšem nenastala pouze u A mužstva, ale také u rezervy, kde skončil Pavel Balík, přestože po nevydařeném vstupu do sezony dotáhl tým po podzimu na solidní třetí příčku s odstupem sedmi bodů na vedoucí Novou Ves pod Pleší. „U béčka jsme obsazení postu hlavního trenéra řešili již delší dobu. Pavel Balík byl pouze provizorním řešením, navíc po podzimu u nás skončil,“ ujasnil Králíček.

Týmu se ujme jeden z asistentů prvního mužstva Jan Ščevík, který už v minulosti v roli trenéra rezervního celku působil Spartaku Příbram působil a vedl i mládežnická družstva. „Jde o logickou volbu, protože chceme ještě vice propojit naše dvě dospělá družstva,“ dodal Králíček.

Trenérský tým se vrhne do práce už v úterý 15. ledna, kdy Spartaku začíná zimní příprava na jarní část fotbalové sezony.