Stejně jako doma s Tochovicemi, tak i nyní Sedlčany inkasovaly hned zkraje zápasu. „Jako minule jsme začínali od stavu 0:1, kdy jsme ve druhé minutě dostali gól. Pak se hraje špatně. Poříčany hrály hodně agresivní fotbal, který nám nesedí,“ podotkl kouč Tatranu. Domácímu celku zařídil vedení Dudla a po čtvrt hodině hry na něj navázal Hanzl, což pouze prohloubilo problém hostů.

„Jejich agresivita byla velká. Na malém hřišti nás eliminovali a nedostali jsme se moc do hry. Chtěli jsme se vyhnout vysokému presinku, takže jsme ze začátku hráli hodně jednoduše. Snažili jsme se dát míče dopředu,“ konstatoval Zelenka. Sedlčanům se ale podařilo vyrovnat hru až po změně stran, kdy přistoupili k tomu, že budou hrát víc přes střed. Efekt se dostavil a v polovině druhého dějství snížil Říha. „Když jsme dali na 2:1, tak jsme věřili, ale asi v tuhle chvíli na víc nebylo,“ hlesl trenér hostů.

Útočné duo Kadlec-Gabriel se postaralo o tři ze čtyř gólů Milína ve Velimi.
Milín nejlepší půlí v sezoně přejel předloňského vítěze. Dva góly dal Gabriel

Poříčany si ale vedení pohlídaly a hodně rychle si vzaly dvoubrankové vedení zpět. V závěru navíc přidal pojistku z penalty Řehák a bylo hotovo. Podle kouče Sedlčan byla hodně přísná, ale nic s tím neudělal. Alespoň jedno pozitivum je, že si hosté odvezli pouze jednu žlutou kartu pro střídajícího Chlastáka. „Poříčany hrají tvrdě a jsem rád, že se kluci nenechali vyprovokovat k tomu, aby opláceli,“ ulevil si Zelenka.

Poříčany – Sedlčany 4:1 (2:0)

Branky: 2. Dudla, 16. Hanzl, 73. Makovský, 83. Řehák – 66. Říha. ŽK: 6:1. Rozhodčí: Řičica – Svoboda, Zíka. Diváci: 220.

Sedlčany: Dřevojan – Plesl, Krůta, Krotil (74. Chlasták), Brotánek – Kdolský, Říha (67. Habart), Štemberk (67. Schwarz), Hanuš, Sirotek – Sochůrek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...