Po třech jihočeských soupeřích tentokrát Sedlčany vyzvali těžšího protivníka, který je prověřil po všech směrech. Hosté hráli tentokrát defenzivněji než v předchozích utkáních a proti diviznímu favoritovi spíš čekali na brejky, ze kterých by mohli skórovat. Domácí Hořovice se třikrát dostaly v průběhu utkání do vedení, avšak Tatran dokázal vždy odpovědět. Až na proměněný přímý kop Vostárka už odpověď nenašel.

„Musím říct, že jsou na tom dobře. Mají velice mladý kvalitní tým. Jednoznačně zápas byl o tom, že jsme nehráli tolik do útoku, ale spíš na obranu. Z tohoto pohledu nás Hořovice prověřily dobře. V krajském přeboru žádný takový tým nebude, aby nás dostal do tak hlubokého bloku,“ mínil trenér Sedlčan Vlastimil Zelenka.

Fotbalisté Dobříše zvládli zimní přípravu.
Dobříš završila přípravu kanárem. Rychlík: Až se děsím, jak jsme ji zvládli

Hosté přijeli k zápasu ve třinácti lidech. V dresu Tatranu se dvěma góly prezentoval Hanuš, když se v obou případech prosadil z přímého kopu. Jednou nachytal střídajícího gólmana domácích, když si ještě stavil zeď. Ač Sedlčany sehrály vyrovnanou partii, tak dostat skóre počtvrté do remízového stavu už se jim nepodařilo. Chyběly síly.

„Byli jsme tam ve třinácti lidech, takže jsme v závěru fyzicky odpadli. Hrozili jsme brejky, což nám vždycky svědčí. Kdybychom proměnili všechny šance, tak jsme mohli uhrát alespoň remízu. Bohužel máme na začátek čtyři zraněné hráče,“ smutnil sedlčanský kouč. Na startu jara mu budou chybět například Štemberk či zimní posila Říha. První jarní mistrovské utkání sehrají Sedlčany v neděli doma, kdy od 14:30 přivítají Velim.

Hořovice - Sedlčany 4:3 (2:1)

Branky: 20. a 64. Čapek, 45. Bělohlávek, 77. Vostárek - 23. a 50. Hanuš, 67. vlastní. Rozhodčí: Divilek.

Hořovice: Beran (46. Koten) - Hlídek, Puchmertl (46. Kos), Kuška, Smetana - Mareš, Vostárek, Bělohlávek - Buben (46. Vokůrka), Čapek (65. Königsmark), Záluský.

Sedlčany: F. Dřevojan – Krotil (70. Hofman), Hofman (46. Plesl), Brotánek, Krůta – Schwarz (46. Chlasták), Hanuš, Novotný, Kouklík (80. Krotil), Sirotek – Sochůrek (70. Schwarz).