Sotva zápas začal, už prohrávaly. Sedlčany inkasovaly už ve třetí minutě, kdy se po rohu trefil z penaltového puntíku střelec Chlumce Bláha. Vedoucí branka ale hostům paradoxně spíš uškodila, protože se jí nechali ukolébat a začali být pasivní, čehož domácí využili a ujali se iniciativy.

Góly Tatrany ale přišly až ve druhém poločase. Před tím ještě musel domácí brankář Dřevojan zlikvidovat dvě slibné příležitosti hostů a po změně stran ho zachránilo břevno. Trenér Zelenka mohl konečně využít zimní posilu Říhu, který se podíval na posledních třicet minut hry a hned první akce, do níž se zapojil, přinesla vyrovnání. Novotný rybičkou zakončil pod horní konstrukci branky.

Obrat ve skóre přišel v 71. minutě, kdy Sochůrek využil špatné malé domů a otočil na 2:1. Posledních patnáct minut se poté hrálo na polovině Sedlčan, nicméně žádný závar Chlumce neskončil větší šancí a domácí se mohli radovat z vítězství.

„Zápas v podobném duchu, jako oba dva předchozí. Fotbal nebyl moc na koukání. Naštěstí se nám podařilo zápas otočit ve druhé půli a bereme důležité tři body, kdy se nám podařilo na devátém místě roztrhnout tabulku. Za námi je teď velká mezera. Z tohohle pohledu byl výsledek důležitý. Od devátého do druhého místa jsme našlapaní asi v sedmi bodech, což není nic markantního. Musíme ale bodovat jak doma, tak venku,“ řekl kapitán Sedlčan Lukáš Brotánek.

Sedlčany – Chlumec 2:1 (0:1)

Branky: 60. Novotný, 71. Sochůrek – 3. Bláha. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Kovář – Nerad, Písařík. Diváci: 180.

Sedlčany: Dřevojan – Repetný (90. Chlasták) Hofman, Brotánek, Krůta – Schwarz (45. Dvořák), Hanuš, Novotný, Kdolský (61. Říha), Sirotek (77. Štemberk) – Sochůrek (82. Habart).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...