Jak už to v případě derby bývá, i ve Voticích se hrálo tvrdé utkání a místo fotbalu bylo k viděni spíš hodně soubojů a faulů. Do třicáté minuty byli domácí lepší, ale hosté, kteří hrozili převážně z brejků, jejich nápor ustáli. Sami pak udeřili zásluhou Kabíčka a šli do šaten s vedením 1:0. „

Derby jsou většinou o prvním gólu, takže jsme se uklidnili. Soupeř byl následně nervóznější a soustředil se se na rozhodčího,“ poznamenal kapitán Sedlce Marian Prchlík.

Ztráta koncentrace stála domácí draho. Těsně po startu druhého poločasu se dopustili penalty, kterou bezpečně proměnil Davídek. Sice vzápětí snížili po centru na 1:2, definitivní rozlousknutí zápasu ale přišlo o chvíli později. Pištěk si všiml vyběhnutého brankáře Tůmy a téměř z poloviny hřiště poslal do brány nechytatelný lob a trefil se přesně jako reprezentační útočník Patrik Schick, čímž přisoudil Sedlci tři body. „Jeli jsme bodovat, abychom měli alespoň bod. Tři body jsou zlaté,“ řekl Prchlík.

Sedlec-Prčice se chtěl přitom soustředit, co se týče záchrany, především na domácí zápasy a plný bodový zisk z Votic je příjemný bonus. Teď musí podle Prchlíka porazit na vlastní půdě Zdice, na které aktuálně ztrácí tři body a výhra by ohledně vyhnutí sestupu jejich naděje hodně zvýšila. „Na jaře hrajeme výborné zápasy. Podle bodů bychom byli někde nahoře,“ dodal 29letý vůdce týmu. Jeho parta, až na domácí utkání s Novým Strašecím a Klecany bodovala na jaře v každém utkání.

Votice – Sedlec-Prčice 1:3 (0:1)

Branky: 54. Navrátil – 36. Kabíček, 53. Davídek (p), 59. Pištěk. ŽK: 4:3. Rozhodčí: Lambev – Trumpus, Pechar. Diváci: 170.

Sedlec-Prčice: Dřevojan – Sedláček, Kaňka, Kobliha, Rataj – Pištěk, Všetečka (83. Žaloudek), Hájek, Kabíček – Prchlík, Davídek (68. Königsmark).