Sedlčany měly parádní vstup do utkání. Už po dvaceti minutách vedli 3:0 a jasně ukázali, kdo bude v zápase kralovat. „Hráči nehráli špatně, i když soupeř hraje A třídu a bojuje o postup do přeboru. Jeho kvalita ale byla o něco nižší,“ poznamenal trenér Tatranu Vlastimil Zelenka.

Domácí se rozstřílel zejména útočník Matěj Sochůrek, který se trefil hned čtyřikrát. „Spalovač šancí dal čtyři góly, takže řídil kanonádu,“ usmíval se sedlčanský kouč. „Docela vysoko jsme napadali, takže soupeř hodně chyboval. Zvlášť v první půli jsme byli dost efektivní,“ pochvaloval si. Jeho svěřenci šli do šaten s luxusním vedením 5:0.

Fotbalisté Dobříše absolvovali soustředění na Šumavě.
Dobříš nabírá kondici v Nových Hutí. Překvapují mladíci Diviš a Nevosad

Po obrátce utkání kontrolovali a opět se Sedlčanům ukázalo, jak skvělý příchod v osobě Tomáše Říhy z Votic udělaly. „Prospívá nám. Nahrával na první dva góly, k tomu se podílel na další trefě. Myslím, že nám pomůže v produktivitě, že by mohla být na jaře lepší,“ řekl spokojeně Zelenka. Tatran nakonec zvítězil 7:1 a i v jeho druhém přípravném zápase padlo osm branek.

Sedlčany – Sezimovo Ústí 7:1 (5:0)

Góly Sedlčan: Sochůrek 4, Sirotek 2, Hanuš

Sedlčany: F. Dřevojan (45. Habart) – Chlasták, Hofman, Novotný (67. Dvořák), Krůta – Říha (46. Schwarz), Dvořák (46. Hanuš), Štemberk (46. Brotánek), Kouklík (67. Štemberk), Sirotek – Sochůrek (67. Říha).