Při bilancování minulého kalendářního roku převládají z hlediska fungování klubu v jeho vedení pozitivní dojmy. „Mohu říci, že klub je stabilní nejen po finanční, ale i sportovní stránce,“ řekl s potěšením prezident Spartaku Příbram Vladimír Králíček.

Z pohledu A mužstva Spartaku by se ovšem rok 2018 dal rozdělit na dvě části – velmi úspěšné jaro a neúspěšný podzim. „Samozřejmě po vydařeném jaru, které jsme zakončili s historicky nejvyšším bodovým ziskem klubu v krajském přeboru, přišlo na podzim výsledkové zklamání. Přesto herně mužstvo ukázalo, že členem krajského přeboru je právem. Věřím, že na jaře přijdou i lepší výsledky,“ uvedl Vladimír Králíček.

I proto se tým rozhodl pro jarní část soutěže posílit. Do týmu tak přišel útočník Pavel Kučera z divizního Slavoje Bruntál a po zranění či školních povinnostech se do mužstva vracejí Jan Hušek, Jiří Krejča a David Klemš.

„Pavel Kučera se do Příbrami přestěhoval, dostal kontakt na náš klub, ve kterém projevil zájem hrát. Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v našem útoku, kde by měl doplnit Aleše Bábíčka. Co se týče zbylých jmen, jsme rádi, že kluky můžeme opět přivítat v našem týmu. Nadále platí, že chceme stavět hlavně na našich odchovancích, čehož jsou právě hráči jako Hušek, Krejča nebo Klemš důkazem. Všichni mají svou kvalitu a budou pro nás přínosem,“ věří Králíček.

Posledním navrátilcem do červenočerných barev je Daniel Hájek, který se do týmu vrací po půlroční pauze. K mužstvu nového trenéra Ladislava Štětiny se ovšem dvaadvacetiletý hráč, jenž kombinuje fotbalové povinnosti s těmi futsalovými, kde bojuje v barvách Slavie Praha, připojí až na začátku března.

„U Daniela platí to samé, co u předchozích hráčů. Jsme si vědomi, že má futsalové povinnosti, které mu však nebrání, aby byl trenérům během sezony plně k dispozici,“ prohlásil Vladimír Králíček na adresu fotbalisty, jenž nastupuje nejčastěji na pravém okraji obrany.

Zároveň nevyloučil možnost ani možnost dalšího posílení. „Především mě těší, že nikdo neodešel a kádr zůstal pohromadě. Rádi bychom do týmu přivedli stopera. Momentálně ale žádné konkrétní jméno nemáme,“ přiznal nejvyšší muž Spartaku Příbram.

Během programu také všichni přítomní uctili minutou ticha úmrtí legendárního fotbalisty Jiřího Tůmy, který se nesmazatelně zapsal do bohaté historie klubu.

Rovněž byli vyhlášeni i nejlepší hráči jednotlivých kategorií, kterými se stali Marek Koňařík, Adam Naxera (mladší přípravka), Filip Dvořák (starší přípravka), Michal Drobílek (mladší žáci), Radovan Myslík (starší žáci), Lukáš Kilián (mladší dorost), Lukáš Schöbel (starší dorost), Tomáš Machek (B tým), Antonín Rampa (A tým).

Hlavní cenu si ale odnesl brankář A mužstva Martin Solnař, který byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Spartaku Příbram za rok 2018.