Domácí na soupeře z Berounska doslova vlétli a po 25 minutách vedli už o tři góly. „Ideální scénář, víc jsme si nemohli přát,“ usmíval se trenér Spartaku Zdeněk Míka. Hlavně Slepička byl při chuti a nadále ohrožoval branku Zdic. „Mají tam spoustu dobrých fotbalistů. Akorát je složily tři rychlé góly,“ mínil příbramský kouč.

Spartak pokračoval v aktivní hře i po přestávce a za pouhých deset minut po změně stran přidali další dva góly. „Nehrajeme na údržbu ani na remízu, pořád chceme vyhrávat,“ uvedl Míka, proč jeho svěřenci nadále tlačili Zdice.

I přes jednoznačný výsledek se ale hosté nevzdali a i přes jasnou převahu domácích utkání nezabalili a hráli až do konce. Po zásluze se tak dočkali čestného úspěchu, když se v poslední minutě trefil Krůta. Ještě před jeho finální úpravou skóre měl ale Spartak dvě šance, ze kterých mohl navýšit skóre.

Po zápase tak bylo v šatně veselo nejen z dalšího jednoznačného vítězství, ale i z faktu, že už pošesté v sezoně skončil výsledek Spartaku 5:1, nebo obráceně. „Taky jsme se tomu smáli v kabině,“ žertoval Míka. Lídr soutěže má nyní na čele čtyřbodový náskok a už příští týden může slavit postup do krajského přeboru.

Spartak Příbram – Zdice 5:1 (3:0)

Branky: 4. Slepička, 16. Pilík, 24. Šváb, 51. Voříšek, 55. Vošmik – 90. Krůta. Bez ŽK: Rozhodčí: Pejša – Svoboda, Absolín. Diváci: 136.

Spartak: Holan - Prokeš, Vošmik, Hančár (19. Špindler), Pilík - Voříšek (62. D. Drašnar), Kadlec (75. Machek), Šváb, Češka (68. J. Drašnar) - Matějka (55. Chýla), Slepička.