Oba soupeři měli před zápasem na svém kontě pět bodů a okupovali čtrnáctou a patnáctou pozici, takže se jednalo o duel přímých konkurentů v boji o záchranu.

Spartak, který prohrál posledních šest zápasů (jeden s Doksy až po penaltách pozn. red.), nastoupil do zápasu se zbrusu novou obranou, ve které se představila zkušená dvojice Mezera a Schöbel, doplněna o talentované dorostence Drašnara s Mourkem. A tento tah se trenérovi Růžičkovi vyplatil. „Neměli jsme jinou možnost, protože nám chyběli čtyři stopeři. Mladí kluci to ale zvládli skvěle a řekli si o základní sestavu,“ chválil.

A to i přesto, že hosté, kteří v Příbrami vzhledem ke kolizi s utkáním třetiligového A týmu rovněž nasadili dorostence, kterých bylo celkem šest, šli do vedení hned ve 3. minutě, kdy nařízenou penaltu bezpečně proměnil Faigl. Příbramští ale ihned odpověděli, když za minutu vyrovnal Reichenauer. Tím ale jejich brankostroj v úvodu utkání nekončil. Za další dvě minuty otočil skóre Matějka a o chvíli později zvyšoval hlavou Mezera (11.) už na 3:1. „Rychlý obrat byl určitě klíčovým momentem utkání,“ poznamenal příbramský kouč, jehož mužstvo se z gólu radovalo v první půli ještě jednou, když čtyři minuty před pauzou se podruhé prosadil Matějka.

Do druhé půle šli hosté bez gólmana Buchláka, který pospíchal do Rakovníka na zápas ČFL a do branky tak musel střelec jediného gólu hostů Faigl. A i jeho přivítali domácí fotbalisté, kteří nadále drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách, v brance rychlou třígólovou smrští. Tu odstartoval krásným individuálním průnikem Prokeš (54.), na kterého navázal svým druhým gólem v duelu s chutí hrající Reichenauer (58.) a vzápětí skvělou pětiminutovku příbramského týmu zakončil Matějka, jenž zkompletoval hattrick (59.).

Poté už tempo utkání opadlo, ale přesto mohl Spartak klidně dosáhnout na dvojciferný počet branek, protože Švihla s Reichenaurem zahodili další dvě obrovské tutovky a Kilián nastřelil břevno. I tak se ale mohl radovat z jasného a důležitého vítězství. „Každá výhra je důležitá. O to více, když momentálně je realita taková, že jsme v boji o záchranu, přestože naše ambice jsou vyšší. Hlavně mě těší vysoká produktivita, protože s koncovkou jsme měli problémy,“ uvedl Růžička.