Ovšem to v sobotu dopoledne nebylo Vestci nic platné. Nepomohlo mu ani brzké vedení, do kterého poslal favorita Hendrych, když v 16. minutě zůstal po rohovém kopu trestuhodně neobsazen a nekompromisně zavěsil. „Zatím v každém zápase měl soupeř výškovou převahu. Nemáme příliš urostlé hráče, proto dostáváme branky ze standardních situací. Je to nevýhoda, ale máme typologicky jiné hráče, jejichž předností je třeba kombinační hra,“ konstatoval Lukáš Růžička. A právě ta na Vestec platila. „Obecně mají naše výkony rostoucí tendenci. Soupeře jsme přehrávali a měli řadu šancí,“ prozradil kouč.

Jenže gól dlouho nepřicházel. Nejblíže byl ve 26. minutě Matějka, ale svou střelu namířil pouze do tyče. Nakonec se Spartak zaslouženého vyrovnání dočkal až v poslední minutě první půle. A byl u toho znovu Matějka, kterého v pokutovém území fauloval obránce Adámek a rozhodčí Jeřábek nařídil penaltu, kterou s naprostým přehledem proměnil Prokeš.
Po změně stran se domácí snažili strhnout vedení na svou stranu. Proti Moravovi se ale vyznamenal hostující brankář Mašek. Macek se zase dvakrát pokoušel o lob, avšak vždy mířil mimo. „Bylo to hlavně o trpělivosti,“ podotkl Růžička.

Čtvrthodiny před koncem se ještě musel blýsknout gólman Solnař, když zabránil jistému gólu z kopačky Michálka. O deset minut později už ale propukla radost na straně domácích. Ondřej Šváb se pustil do velkého sóla, které završil gólem a zajistil Spartaku první výhru v sezoně, jejíž zásluhou se posunul na dvanácté místo tabulky.

Zároveň tím pomohl dalšímu okresnímu zástupci z Tochovic, který využil zaváhání Vestce a po výhře 2:0 na hřišti SK Rakovník B se probojoval na první místo tabulky. Mužstvo Marka Zárybnického vykročilo za prvenstvím ve 34. minutě, kdy otevřel skóre Vašek. „Rozhodující ale byla úvodní dvacetiminutovka druhého poločasu, kde jsme přestáli velký tlak domácích,“ mínil trenér.

Jeho svěřenci s přibývajícími minutami stále častěji podnikali výpady do otevřené obrany, definitivní jistotu tří bodů ale Tochovice získaly až v poslední minutě, kdy po centru Bažanta zpečetil výhru a posun do čela tabulky Pazderník. „Zůstáváme pořád nohama na zemi. Jsme rádi, že nám úvod soutěže vyšel. Hlavně si ovšem ceníme získaných bodů ze hřiště silného soupeře, který nastoupil posílen o několik hráčů třetiligového áčka,“ podotkl Marek Zárybnický.

Doslova v poslední vteřině pak přišlo o vítězství Podlesí, které si nakonec ze Sedlece-Prčice odvezlo pouze bod za prohru 1:2 po penaltovém rozstřelu. „Je to ztráta, protože soupeře jsme kromě jedné situace do ničeho nepustili,“ litoval trenér Josef Blažek. O to více, když jeho svěřenci si hlavně ve druhé půli vytvořili několik stoprocentních příležitostí. „Havelka trefil břevno, Šlapák tyč a několikrát jsme šli sami na branku,“ líčil.

Gól ale přišel pouze v 73. minutě, kdy jedno z mnoha přečíslení zakončil Hájek přesnou střelou na přední tyč. Stačilo tak, aby se v nastaveném čase dostal na rohu vápna k míči Davídek, obtočil se kolem obránce a následně byl sražen. Kopala se penalta, jejíž exekuce se chopil Prchlík a bezpečně proměnil.

Hned posléze byl zápas ukončen a tak se šlo na penalty, kde se bojovalo o druhý bonusový bod. Ten získal domácí Sedlec, když minul pouze jednou, zatímco Podlesí neuspělo dvakrát. Rozhodující penaltu proměnil nekompromisní ranou pod břevno Raček.

Podlesí tak poprvé v sezoně ztratilo a se sedmi body se zařadilo na druhé místo o bod za Tochovice.