Příbramští hráči vysoko napadli, bojovali o každý míč a bylo jich plné hřiště. Jenže v páté minutě přišla těžká rána. A sice kuriózní vlastní gól, kdy stoper Macháč při snaze odkopnout míč přehodil vlastního brankáře Solnaře. Velim se tak zadarmo dostala do vedení a Spartaku se vidina záchrany vzdálila. „Jednalo se o hodně smolný moment,“ posteskl si asistent trenéra Spartaku Příbram Miroslav Bodnár.

Ovšem domácí tým to nepoložilo, dál se ve velkém počtu hnali do útoku a snažili se nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. Jednou ale Velim podržel brankář, podruhé ji zachránila tyč. Štěstí se na příbramskou stranu přiklonilo až ve 35. minutě, kdy se po pěkné rychlé akci postaral o zasloužené vyrovnání Bábíček. „I po vyrovnávacím gólu jsme nadále byli v zápase lepším týmem, což platilo i po změně stran. Věřili jsme, že dokážeme zápas otočit,“ potvrdil Bodnár.

Gól ale nepřicházel, místo toho přibývaly na domácí straně emoce, které naplno vytryskly na přelomu hodiny hry. Nejprve v 59. minutě přišel zkrat domácího Matěje Rampy, který byl za nadávky rozhodčímu vyloučen. O tři minuty později navíc viděl druhou žlutou a následně červenou kartu také Wágner a Spartak hrál rázem pouze v devíti. „Věděli jsme, že musíme vstřelit druhý gól, proto jsme se i v devíti lidech snažili útočit. Dokonce jsme si vytvořili minimálně dvě dobré příležitosti, které jsme ale neproměnili,“ litoval Bodnár.

S postupujícím časem hrál Spartak stále více vabank a v jeho defenzivě často vznikala okénka. Jedno z nich využil v předposlední minutě utkání Kukal a definitivně rozhodl o tom, že Spartak se po dvou sezonách znovu vrátí do I. A třídy. „Není to o tomto posledním zápase. Jde o několik střípků, ze kterých pak vznikla celá mozaika. Měli jsme řadu dobře rozehraných duelů, které jsme nedotáhli do konce. Možná hrála roli i velmi úspěšná minulá sezona, po které mohlo dojít k pocitu uspokojení,“ konstatoval Miroslav Bodnár.

Spartak Příbram – Velim 1:2 (1:1)

Branky: 35. Bábíček – 5. Machač (vl.), 89. Kukal. ČK: 59. M. Rampa, 61. Wágner. Rozhodčí: Čermoch, Budil, Bartůšek.
Spartak Příbram: Solnař – Schöbel, Voříšek (70. Pazderník), Machač, Šváb – Češka (Hurtík), Wágner, M. Rampa, Vašek – Kučera (Reichenauer), Bábíček (70. Morav).