Hosté přitom začali aktivně. I bez chybějícího kapitána Miroslava Slepičky měli v úvodu utkání několik příležitostí, aby otevřeli skóre. Avšak udeřilo na druhé straně. Po rychlé akci otevřel skóre z jedničky Janovský, který ve prospěch domácích ještě do přestávky navýšil skóre. „Utkání jsme nezvládli. Podřídili jsme se soupeři, který hrál nakopávané míče. Byl daleko důraznější než my a to rozhodlo o výsledku,“ mínil trenér Spartaku Zdeněk Míka, který si postěžoval ještě na katastrofální terén, nicméně ten na konečném skóre neměl vliv.

Příbramští se museli obejít bez svého kapitána. Stejně jako na podzim jim chyběl Miroslav Slepička, který v sezoně nastřílel tolik gólů, jako celá Nelahozeves dohromady, avšak tentokrát jeho absence měla vážnější následky. „On působí na hřišti i psychologicky a svým výkonem přispěje k tomu, že utkání zvládneme,“ řekl Míka, který musel sledovat, jak i po přestávce domácí navyšují vedení.

Sedlčany vyhrály po pěti zápasech v důležitém zápase nad Mariánskými Lázněmi.
Sedlčany ustály Csaplárovu past. Doma zvládly zápas o všechno

Hráčům Spartaku dělalo po celý zápas velké potíže srovnat se důrazem soupeře, naopak domácí dokázali přehrát o něco mladší zálohu hostů. Máme hráče, kteří jsou všichni z dorostu a mají problém hrát do těla. Jejich obranu tvořili hráči, kteří měli metr devadesát, byli zdatní a my jsme se přes ně neprosadili. Hráli jsme vzduchem, což byla chyba,“ uvedl Míka. Příbram alespoň v závěru zmírnila porážku trefa Jeníka, nicméně všechny tři body zůstaly v Nelahozevsi.

I přes prohru zůstal Spartak na prvním místě, protože druhé Doksy, které mají o bod méně, prohrály překvapivě doma s Jílovištěm. „Pomohla nám to, neříkám že ne. Musíme změnit výkon sami od sebe. A pokud bychom podali podobný v každém zápase, tak nemůžeme postoupit ani skončit do třetího místa,“ uvědomoval si Míka. Jeho svěřenci nastoupí příští týden doma ve šlágru jara právě proti vesničce u Kladna. Vítěz utkání se výrazně přivlíží k postupu do krajského přeboru.

Nelahozeves – Spartak Příbram 3:1 (2:0)

Branky: 30. a 38. Janovský, 49. Hrnčíř – 81. Jeník. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Beneš – Týče, Sandev. Diváci: 37.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...