Spartak postrádal v utkání oba bratry Rampovi, Wágnera a také novou útočnou posilu Pavla Kučeru. I proto dostali možnost hráči širšího kádru. „Byla to první příležitost vidět hráče v zápasovém testu, proto jsem již dopředu řekl, že dostane šanci co nejvíce fotbalistů, včetně hráčů béčka a dorostenců. Nakonec jsme využili dvaadvacet hráčů,“ prozradil Štětina.

Rakovník byl od prvních minut lepším týmem na hřišti. Už během prvního poločasu si vytvořil jednogólový náskok, který po přestávce další brankou zvýšil. Poté sice Pavlišta po přihrávce Lagrona snížil, ale to bylo ze strany domácích všechno. Hosté naopak ještě přidali dvě trefy a připsali si zasloužené vítězství. „Soupeř byl ve všech směrech lepší. Je to dáno i tím, že momentálně trénujeme čtyřikrát týdně a zaměřujeme se na fyzickou kondici, takže po zátěži to lze brát jako lepší herní trénink. Navíc Rakovník je přeci jen v jiné fázi přípravy a už absolvoval nějaké utkání,“ poznamenal kouč Spartaku, který si ovšem z porážky velkou hlavu nedělal. „Jde o první zápas a je ještě brzo cokoliv hodnotit. Pro mě tentokrát nebyl výsledek důležitý, jak opravdu na tom jsme, uvidíme až tak za měsíc,“ zakončil Ladislav Štětina.

Dalším herním testem bude pro Spartak domácí turnaj O pohár starosty města Příbram.

Spartak Příbram – Tatran Rakovník 1:4 (0:1)

Branka Spartaku Příbram: Pavlišta.
Základní sestava: Solnař – Červeňák, Machač, Krejča, Schöbel – Baran, Šmucler, Šváb, Hančár Vašek, Bábíček. Trenér: Ladislav Štětina.