Trenér Lubomír Pružina se byl podívat na Poříčany minulý víkend v Sedlčanech, aby si nastudoval soupeře a začátek zápasu jeho svěřencům vyšel. Dalekonosnou skákavou střelou se prezentoval Janda, a byť míč proletěl vedle gólmana Borky, tak skončil v síti. „V současné době je naším střelcem,“ pochvaloval si dobříšský kouč. Jednadvacetiletý záložník tak třetím gólem v řadě potvrdil skvělou formu od startu nového ročníku a dostal mezi ostatní na čelo střelců.

Hosté v tu chvíli vedli, ale ještě do přestávky přišla kontroverzní situace, kdy se na hranici ofsajdu ocitl domácí Němec. Jeho centr od postranní čáry skončil následně až v brance. Dobříš se marně dožadovala zvednutí praporku od asistenta rozhodčího. „Hráči se rozčilovali, on míč zatáhl k malému vápnu, dal loba, brankář špatně zareagoval a dostali jsme gól,“ přiblížil Pružina. Ani záznam nebyl průkazný a těžko říct, jestli se náhodou na malém vápně nezapomněl Machač.

Zápas nakonec skončil remízou a ač bod ze hřiště soupeře je cenný, tak pro Dobříš má spíš hořkou příchuť. Nejen kvůli sporné situaci ze 36. minuty, ale i proto, že se hosté museli popasovat jednak s menším hřištěm, kvůli kterým měli méně času na rozehrávku ve středu hřiště, tak i metrem rozhodčího Tichého. „Jakákoliv srážka byla proti nám. V zápase bylo mnoho osobních soubojů, které končily dle sudího našimi fauly,“ posteskl si Pružina. Za celé utkání takových incidentů bylo podle kouče Dobříše okolo padesáti.

Na druhou stranu si 67letý trenér ale pochvaloval práci v obraně, poněvadž se daří odstranit problémy z letní přípravy, kdy defenziva inkasovala hodně branek. „Teď byla dobrá, dost se stabilizuje. Hrajeme zodpovědně,“ liboval si Pružina. Nicméně se svými svěřenci probere v nejbližší době otázku disciplinovanosti. „Hráči jsou neukáznění a nedokážou snést křivdu, což je budu muset naučit, protože takhle to bude v krajském přeboru chodit,“ uzavřel dobříšský kouč.

Poříčany – Dobříš 1:1 (1:1)

Branky: 36. Němec – 19. Janda. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Tichý – Zuskin, Mižič. Diváci: 130.

Dobříš: Vašák – Procházka (90+1. Horáček), Pokorný (61. Kilián), Talůžek, Puchmajer, J. Šrain (79. Čihák), Junek (55. V. Šrain), Janda, Machač, Forejt, Havlík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...