Po celý zápas se hrálo na jednu bránu. Poslední Mníšek si na hřišti Spartaku vypracoval za devadesát minut hry pouze dvě střely na bránu, se kterými si ale hravě gólman Milan Horan bez problémů poradil.

Hodně živo bylo naopak na druhé straně hřiště. Brankář hostů Jiří Veselý se od desáté minuty nestačil divit, co se před ním děje a za čtvrthodinu musel vyndavat míč ze sítě hned pětkrát. Podobně tomu bylo i po změně stran, kdy tlak Spartaku pokračoval. Zdecimovaní a oslabení hosté neměli sílu klást odpor a pouze přihlíželi, jak počet inkasovaných branek na jejich straně narůstá a zastavil se až na hrozivých deseti.

Gólový účet načal a uzavřel Ondřej Šváb, dvakrát se trefil Tomáš Prokeš, s jedním zásahem přispěchali Ondřej Matějka s Martinem Nekolným. Ovšem všechny zastínil se čtyřmi brankami 39letý Miroslav Slepička.

Původně měl vstřelil pouze hattrick, ale po zpackané penaltě, kterou neproměnil gólman Holan se pokutového kopu ujal on a přidal svou čtvrtou branku v zápase. „Domluvili jsme se o poločase, že mu ji nechám, ať si ji kopne. Bohužel ji zahodil, tak jsem ji prostě kopal já,“ ušklíbl se Slepička. Matador Spartaku si s opakovanou penaltou bezpečně poradil střelou k tyči, čímž vyhnal Veselého definitivně z brány a brankář hostí šel raději střídat. Kvůli jeho předčasnému vyběhnutí se musela celá situace opakovat. Původně vyrazil Holanův pokus na břevno.

Nadmíru spokojený byl po zápase pochopitelně i hlavní trenér Příbrami. „Výborně zvládnutý zápas z naší strany. Soupeř přijel dost oslaben. Po většinu utkání jsme udrželi tempo hry a přidali několik branek,“ liboval si kouč Spartaku Zdeněk Míka. Jeho svěřenci navíc využili i pátečního zaváhání Klecan, které ztratily body v Jílovišti, a díky vysoké výhře se posunuli na první místo v tabulce. „Motivace tam byla, ale dlouhodobější hodnocení budeme dělat až v zimě,“ zůstával dál nohama na zemi. Příští sobotu svedou jeho svěřenci boj o první místo právě v Klecanech.

Spartak Příbram - Mníšek pod Brdy 10:0 (5:0)

Branky: 23., 25., 53. a 77. Slepička (pen.), 10. a 80. Šváb, 16. a 51. Prokeš, 26. Matějka, 61. Nekolný. Rozhodčí: Pejša. ŽK: 0:0. Diváci: 120.

Spartak Příbram: Holan - Prokeš, Vošmik, Hančár, Pilík (46. Špindler) - Voříšek (57. Prýmek), Morav, Šváb, Češka (54. Nekolný) - Matějka (61. Pavlišta), Slepička.

#facr-vysledky|11372 |6#


Načítám tabulku ...