Sedlčany si mohou oddechnout. Vytoužená posila je konečně jejich. V úterý se vše dotáhlo do konce a Tomáš Říha k nim definitivně přestoupil. Trenér Vlastimil Zelenka o něj hodně stál už v létě, dočkal se až nyní. „Charakterově je to výborný hráč. Do party zapadl velice dobře. Myslím si, že mu hodně pomůže. Jsou dobří kamarádi s Matějem Sochůrkem, takže jim to pak vepředu může fungovat,“ komentoval kouč příchod 25letého záložníka.

Pravý záložník přichází do Sedlčan s fotbalově dobrou přihrávkou, kvalitním zpracováním balónů a hlavně pomoci Tatranu v efektivitě dopředu, což ukázal už v přípravě se Sezimovým Ústím, kdy měl dvě asistence a další branky měl druhou nahrávku. V prvním zápase se Střešovicemi se dokonce i prosadil.

Říha by měl v sestavě Sedlčan nahradit dosavadní jistotu na pravé straně Jaroslava Repetného, který se sám dobrovolně upozadí. „Přišel s tím, že začal trénovat přípravky a nemá už tolik času. K tomu v práci postoupil výš, takže omezil hráčské fotbalové aktivity,“ řekl Zelenka. Repetný ale definitivně v týmu nekončí. Pouze bude hrát méně, a pokud nastoupí, tak velmi pravděpodobně na pravém beku pod Říhou, kde byl dřív zvyklý hrát.

Zelenka ještě nastínil, že by do Sedlčan potřeboval přivést nutně ještě jednoho útočníka. Tatran má nyní k dispozici pouze Matěje Sochůrka. „Kdyby se nám zranil. tak jsme bez útoku,“ přiznal kouč.


Načítám tabulku ...