Jakoby v zimě toho bylo málo. Už v lednu Tochovice přišly o Sirotka či Miroslava Čížka. Oba zamířili do Chlumce za bývalým koučem Erikem Šlechtou. Teď černobílí přišli i o jeho jmenovce Josefa, který využil volného přestupu a zamířil do Spartaku Příbram. Stejnou trasu zvolil i Dominik Dušek. A do třetice opustil tým Lukáš Kilián, jenž si jako příští destinaci vybral také konkurenta z Berounska v rámci krajského přeboru.

„Ztráty se nepodaří zacelit. Josefa Čížka bude těžké nahradit,“ ví už teď předseda klubu Ladislav Černý. Tochovice se tak musí koukat jinde, aby alespoň částečně vykompenzovaly letní odchody. Vyhlédly si celou desítku hráčů. Ve všech případech se jedná o jednotlivce z nižších soutěží. „Kluby vědí, že u nás zahájí přípravu. Uvidíme, jestli na to budou mít,“ podotýká první muž Tochovic.

Jediným veřejným přestupem je tak příchod Jana Hoška. Jednadvacetiletý odchovanec příbramského fotbalu hrál naposledy v Mariánských Lázních. Nyní se ale rozhodl pro návrat domů a nově bude hrát nikoliv za FK či Spartak, ale za Tochovice.