„Konečně takový zápas, jak bych si představoval, abychom takhle hráli. Byli jsme dominantní. Velim neměla nic. Byli jsme mnohem častěji na míči. Jiný výsledek než 3:0 – 5:0 bych nečekal,“ podotkl kapitán Tochovic Petr Jendruščák.

Bývalý kouč Erik Šlechta avizoval před svých odchodem, že Tochovice budou muset získat z posledních pěti zápasů minimálně dvanáct bodů a zatím se jeho slova vyplňují náramně, i když loňský účastník divize pokračuje pod vedením Petra Janoty. „Vždy po výměně trenéra dojde k efektu, tréninky mají větší náboj, všichni poslouchají a jsme agresivnější,“ přiznal kapitán týmu.

Krajský přebor, 13. kolo: SK Posázavan Poříčí n. S. - SK Doksy (4:1), 28. 10. 2023
Krajský přebor: Sedlčany nasázely Povltavské osm gólů, zastřílely si i Tochovice

Rukopis nového kouče už se naplno projevuje. Tochovice jsou jako vyměněné. Vyhrály tři zápasy v řadě, což se jim povedlo naposledy před Covidem. Naposledy přehrály Libiš vysoko 5:0. „Tam opravdu stačí, když každý dělá, co má. Jsme agresivní a všude dřív. Tím pak můžeme soupeře přehrát a přesně tak se stalo i v duelu s Libiší,“ těšilo Jendruščáka.

Tochovický tým tak dostal impuls, který potřeboval. „Se sestavou se nedá úplně točit a hrajeme v ní pořád stejně. Maximálně se víc lidí soustředí,“ uzavřel kapitán. Jeho družina je rázem osmá s velkým odstupem na sestupové příčky. Stejné díra sedmi bodů ho dělí od druhých Tuchlovic.

Tochovice – Libiš 5:0 (3:0)

Branky: 10. a 37. Sirotek, 35. Matoušek, 78. Jurica, 89. M. Čížek. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Boček – Stumpf, Hanák. Diváci: 100.

Tochovice: Harásek – Pazderník (69. Janů), Jendruščák, Sirotek, Dušek, J. Čížek, Šimůnek, Jurica, Krotký (85. Hájek), M. Čížek, Matoušek (77. Benda).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...