„Nelahozeves v posledních zápasech prokazovala dobrou formu, což potvrdila i proti nám. Odehrála velmi dobrý zápas,“ pochválil soupeře trenér Tochovic Marek Zárybnický, podle něhož bylo utkání velmi podobné tomu, které jeho svěřenci sehráli v přechozím kole na trávníku Sedlece-Prčice. „Opět to byl především velký boj. Soupeř nám nic nedaroval, tentokrát jsme se ale nenechali zaskočit, byli jsme dobře připraveni a navzdory bojovnému výkonu hostů, jsme byli přeci jen lepším mužstvem,“ konstatoval Zárybnický.

Tochovice šly do vedení už po devíti minutách, kdy otevřel skóre Jiří Ivaník. To Nelahozeves se do šance za celý zápas prakticky nedostala, což byla především zásluha dobře fungující defenzivní řady domácích. „Pustili jsme hosty snad jen do jednoho náznaku. Navíc poté, co došlo k nedorozumění našeho stopera s brankářem, ale dokázali jsme to vyřešit,“ chválil kouč. „Spíše bylo otázkou, kdy dáme druhý gól, kterým definitivně zlomíme utkání na svou stranu. Hlavně v úvodu druhého poločasu jsme na to měli několik možností, protože sám na bránu šel nejprve Sirotek a po něm i Matějka, ale pojistka nepřicházela,“ popisoval průběh.

Domácí se dočkali až třináct minut před koncem, kdy Sirotek našel Pazderníka, který následně přešel přes tři hráče a střelou na přední tyč přidal kýžený a uklidňující druhý gól. V poslední minutě pak zpečetil jedenáctou tříbodovou výhru Tochovic v sezoně matador David Havrlík. „Krásné zakončení podzimu. Náš výkon i výsledek v tomto zápase jen všechno podtrhl,“ řekl Marek Zárybnický, jehož tým má na čele tabulky náskok sedmi bodů na Vestec. „Během celého podzimu jsme v základní hrací době prohráli pouze jednou. Ano, vyhýbala se nám zranění, někdy jsme měli i potřebnou dávku štěstí, ale dokázali jsme se připravit na soustu těžkých zápasů, proto bych řekl, že naše první místo je zcela zasloužené. Na druhou stranu nejsme v oblacích,“ potvrdil.

Je si totiž vědom, že na jaře může být všechno, i přes slibný náskok, úplně jinak. „Je to pro nás závazek, ale věřím, že na jaře na naše výkony navážeme. Soupeři se proti nám určitě budou chtít vytáhnout, takže udržet naše momentální postavení nebude vůbec jednoduché. Můžeme však hrát naprosto v klidu,“ podotkl trenér Tochovic.

Otázku postupových ambic zatím ale rozebírat příliš nechtěl. Rozhodnout by však měla už nadcházející dokopná. „Nechci nic vyhlašovat. Samozřejmě vyhrát jakoukoliv soutěž je krásné a určitě bychom se o to rádi pokusili. Uvidíme, co se stane přes zimu a jaká bude naše forma na jaře. Může se stát, že někdo odejde, někdo zase přijde. Teď nás ale čeká dokopná, na kterou se všichni moc těšíme. A právě tam si společně všichni sedneme, promluvíme si a rozhodneme se, jakým směrem se vydáme dál,“ poodkryl Marek Zárybnický nejbližší dění v klubu.