Stačila minuta ve druhém poločase a nadějný náskok 2:0 bylo rázem pryč. Za pouhých 60 sekund totiž Podlesí bleskově snížilo po brankách Mišuna a Drašnara. „Bylo mi ouvej, protože jsem cítil z hráčů, že jsme o vedení přišli lacino a k tomu jsme navíc ztratili nejlepšího střelce Hájka kvůli zranění,“ litoval domácí trenér Miroslav Čížek a vracel se ještě k situaci ze 22. minuty, kdy musel nuceně střídat.

Jeho svěřenci v prvním případě podcenili jednoduchou akci po standardní situaci z levé strany, kdy se přízemní střelou k tyči prosadil Mišun. Hosté rychle odnesli míč na půlku a udělali dobře. Ihned z další akce se totiž do stejného místa trefil kapitán Drašnar a bylo srovnáno. Stoper domácích zapomněl v inkriminovaný okamžik vystoupit a nechal se přečíslit.

Ačkoliv se Čížek bál, že krátký kolaps by mohl stát jeho tým první body v sezoně, tak Sedlec-Prčice našel zachránce v Davídkovi, který si po autu zaběhl za obranu hosté a střelou ke vzdálenější tyči rozhodl. „Mužstvo se semklo a nenechali jsme nikoho na pochybách, že chceme zvítězit a měli jsme další tři, čtyři šance, byli jsme aktivní zápas dohráli dobře,“ těšilo Čížka. Jeho protějšek Marek Branžovský se naopak hodně zlobil na své hráče. „Z autu vyrobíme na půlce totální hrubku, kdy jsme nezajištění, soupeři přes nás hodí dlouhý balón a situace dopadne tak, že hráč famózně zakončil,“ hněval se kouč Podlesí.

Kovohutě v minulém kole doma přejely Velkou Dobrou 5:0 a čekalo se, že vysokou výhru potvrdí i v Sedlci. „Mysleli jsme si, že se nám v soutěži nemůže nic stát a bohužel se stalo. Přišel soupeř, který byl dobře organizovaný. Musel doma za každou cenu bodovat, když měl po třech kolech nula bodů,“ konstatoval Branžovský. Podlesí si přitom šlo v závěru za vyrovnáním. Po jedné ze střel zachraňovali domácí míč až na brankové čáře. „Štěstí bylo teď u nás a šli jsme mu naproti,“ ulevil si Čížek.

Za to kouč hostů měl na cestě zpět o čem přemýšlet. „Totálně jsme byli naivní v defenzivní činnosti. Bolel nás každý krok, nechtěli jsme běhat, byli jsme absolutně bez pohybu. Když se podívám na vlastní mančaft a vidím v něm spoustu hráčů, kteří si prošli vyššími soutěžemi, tak nechápu, že dokážeme vyrobit takové minely, že rázem prohráváme 0:2,“ přemítal Branžovský.

Sedlec-Prčice – Podlesí 3:2 (2:0)
Branky: 7. Hájek, 21. Pištěk (pen.), 61. Davídek – 54. Mišun, 55. Drašnar. Rozhodčí: Stumpf. ŽK: 4:2. Diváci: 150.

Sedlec-Prčice: Nerad – Sedláček, Kabíček, Prchlík, Kaňka – Pištěk, Raček, Všetečka,V. Kabíček (90. D. Kabíček) – Davídek (87. Kobliha), Hájek (22. Novák).
Podlesí: Zykán – Mišun, Vojtíšek, Nezník, Šrajn (22. Vohradský), Drašnar, Šlapák, Buch, Valta, Havelka, Hanáček (69. Trefný).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...