Domácí outsider se musel vypořádat s absencí čtyř opor, které by se jinak určitě objevili v základní sestavě. Mimo hro byli zdravotně indisponovaní kapitán Drašnar, ostřílení borci Mišun se Šlapákem či Skočdopole. I bez tohoto kvarteta dokázalo ale Podlesí doma favorita zaskočit. Rozhodla úderná dvacetiminutovka ve druhé půli, kdy se trefilo třikrát a rozhodlo o vítězství.

„Utkání bylo velice těžké. Soupeř měl kvalitu. V první půli dominoval hodně na balónu, ale nepustili jsme ho do žádné vyložené šance. Po změně stran jsme přidali víc na pohybu, neztráceli jsme balóny, byli jsme důraznější a vytvořili jsme si gólové příležitosti, které jsme proměnili,“ uvedl trenér Podlesí Josef Blažek.

Vzhledem k absenci několika opor musel narychlo vytvořit novou stoperskou dvojici Vojtíšek-Trefný, nicméně měl pro ně jen slova chvály. „Trefný odkopal utkání velice dobře. Situaci zvládl. Trošku jsme zariskovali, ale vyšlo nám to,“ těšilo kouče domácího celku.

Nové složení obrany zahrálo bezchybně. Po dvou utkáních, kdy Podlesí čtyřikrát inkasovalo, tentokrát však odešlo s čistým štítem a brankář Boudník si připsal vychytanou nulu. „Bavili jsme se v kabině, že musíme předvést kolektivní výkon. Ač jsme minulá dvě utkání odehráli dobře, tak jsme v nich dostali osm gólů, což je hodně. Říkali jsme si, že potřebujeme hrát tak, abychom ho neobdrželi,“ řekl Blažek.

Šest bodů z posledních dvou utkání ho samozřejmě těší, nicméně starosti mu dělá marodka. K výše zmíněnému kvartetu chybějících se totiž přidal Valta. Devětadvacetiletý hráč sice utkání dohrál, nicméně z něj odešel s nataženými vazy a příště bude chybět. „Jestli nám ale takhle budou hráči odpadat, tak to budeme mít složité,“ povzdechl si Blažek. Jeho svěřence navíc čekají tři důležitá klání. V soubojích ve spodu tabulky se utkají se Slaným, Rakovníkem a v Novém Strašecí.

Podlesí – Vestec 3:0 (0:0)

Branky: 52. Valta, 60. Vojtíšek, 72. Šrajn. ŽK: 4:0. Rozhodčí: Písařík – Bartůšek, Brýl. Diváci: 90.

Podlesí: Boudník – Vohradský (79. Hyspecký), Vojtíšek, Šrajn, Buch, Jiránek, Mezera (87. Hnízdil), Valta, Havelka, Branžovský (82. Hanáček), Trefný.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...