Podlesí začalo zápas skvěle. Po prostrčení mezi beky unikl Soucha a chladnokrevně otevřel skóre (10.). Pak ovšem hosté přebrali iniciativu a zápas otočili. Pomohly jim k tomu právě výše zmíněné penalty.

První byla nařízena poté, co byl ve vápně nedovoleně zastaven pronikající Hurych. Míč si vzal J. Hrubým, který v prvním souboji se Zykánem uspěl a vyrovnal (36.). Po pauze tentokrát domácí defenzivě unikl aktivní Sekanina a byl zkosen uvnitř pokutového území. Při dohrání akce sice znovu zavěsil J. Hrubý, ale sudí však v tu chvíli odpískal faul. Gól tedy neplatil a kopala se druhá penalta, kterou tentokrát J. Hrubý nedal a Podlesí tak stále drželo remízový stav.

Jenže o pár minut později opět pláchl Sekanina a výsledkem bylo, že se proti domácí brance kopalo z penaltového puntíku potřetí. Exekuci následně zvládl mladší z bratří Hrubých, David (63.).

„Ačkoliv jsem nikdy nezažil, aby se proti domácímu týmu kopaly tři penalty, musím říct, že odpískané byly správně. My jsme se v těch situacích zachovali hloupě. Pokud vyrobíme tři penalty, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ uznal předseda Podlesí Radim Černohorský.

„Nepamatuji, že bychom někdy zahrávali dvě desítky, natož tři. Zázrak zázraků, ale všechny byly,“ nevěřícně kroutil hlavou hostující trenér Vlastimil Hrubý, který je zároveň otcem obou střelců Velké Dobré.