1/9

Dlouho předem známý vítěz si poslední domácí zápas nenechal pokazit ani výsledkově, byť musel otáčet ve druhém poločase a i podle trenéra šampionů Malého si Sokoleč prohrát nezasloužila.

Slabší chvilku, na jaře ojedinělou, si při posledním výjezdu v sezoně vybraly druhé Poříčany. Neporazitelnost taženou od podzimního duelu v Milíně ukončily Tuchlovice. Sice jen jedním gólem, přesto zaslouženě, jak sportovně uznal i kouč poražených.

Ze záchranářské loterie pro poslední kolo vypadla dalším povedeným okresním derby Dobříš. Trojice Kutná Hora, Mnichovo Hradiště a Průhonice musí kromě úspěchu v dálkovém trojboji držet palce i dvěma ještě namočeným Středočechům v divizi.

O dva body nejhorší výchozí pozici mají poslední Průhonice. Spartak doma nepotvrdil šokující výhru z Poříčí a proti Doksům horkotěžko doháněl bod. Posázavan se za minulý kolaps ve druhém poločase omluvil hned dvakrát. Jednak herně, když po brzkém vyloučení urval i v deseti výhru nad v závěru riskujícím Mnichovým Hradištěm. A následně i slovy svého trenéra Marka Štorka pro klubový web.

V Libiši, kde hostovala kutnohorská Sparta, se vše podstatné událo ve druhém poločase. Hosté po srovnání dělily už jen minuty od v jejich situaci cenného zisku, individuální chyba ale vrátila do sedla domácí. Ti vedení záhy navýšili, hosté navíc šli po nedisciplinovanosti do deseti a zvládli už jen kontaktní gól.

30. kolo: Velim - Tochovice 0:0, Dobříš - Sedlčany 6:2 (42. a 59. Puchmajer, 84. a 90+2. Petrlík, 44. Talůžek, 64. Procházka - 51. Štemberk, 65. Repetný), Libiš - Kutná Hora 3:2 (55. Chalupa, 82. Vondra, 85. Muška - 63. Piskač, 90+1. Franc, ČK: 84. Piskač – K. H.), Povltavská FA B - Chlumec 1:2 (53. z pen. Nerad - 50. Sirotek, 88. z pen. Dobiáš), Tuchlovice - Poříčany 1:0 (68. Bureš), Milín - Sokoleč 2:1 (69. z pen. Kunc, 85. Kadlec - 41. Javorek), Mn. Hradiště - Poříčí n. S. 1:2 (83. Geissler - 22. Galuška, 90+2. Matoušek, ČK: 5. Dumský – MSK), Průhonice - Doksy 2:2 (45+1. Horváth, 84. Štěpnička - 5. Sekanina, 79. Mertlík)