Musí daleko a ještě odjíždí s debaklem. Pokud by si celky z Příbramska mohly vybírat, tak Rakovníku by se raději vyhnuly. Zkraje jara si odtud odvezlo výsledek 0:5 Podlesí, nyní na něj navázal Spartak Příbram, který dal pro jaro dohromady skvělý tým a doposud prohrál zatím jen jednou, nyní už podruhé. Navíc má v sestavě výborné ex-ligové hráče Slepičku, Zápotočného a Tarczala. I s nimi v sestavě ale měli velké problémy.

„Pokud nemá Slepička servis, je odříznutý. To byl náš plán a vyšel,“ byl rád trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz. Hosté vstoupili do utkání aktivně, snažil se o nátlakovou hu, domácí ale byli v obraně dobře zorganizovaní a těžili z brejkových sitaucí. Po dvou z nich se ujal rychle vedení 2:0.

Pak teprve Spartak začal hrozit a několikrát sahal po snížení. Fantastické zákroky v té chvíli vytáhl gólman Pešek a udržel nulu. V závěru zápasu se ve velké šanci ocitl Prokeš, ale přestřelil bránu a z protiútoku dal soupeř na poločasových 3:0.

Spartak sice ještě po přestávce zlobil, nicméně Pešek držel dál pevně a jeho spoluhráči brzy přidali další branky. U druhé Wajshajtlovy trefy tleskala celá tribuna, protože domácí si dávali přihrávky z první, až pak střelec zakončoval do úplně prázdné brány nešťastného brankáře Popšteina, který následně pak neměl nárok ani na hlavičku Turbáka. Příbram v tu chvíli inkasovala už pětkrát.

„Ze soupeře jsme měli respekt, ale zdravý. Kluci přistoupili k zápasu zodpovědně, podali výborný týmový výkon a zaslouženě vyhráli. Musím jim strašně moc poděkovat,“ zářil Jaroslav Hamouz a speciálně tentokrát vyzdvihl brankáře Tomáše Peška, jenž v důležitých momentech vytáhl těžké zákroky.

„Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Nutno dodat, že tři hráče základní sestavy postihly v noci na neděli střevní potíže a museli jsme se obejít bez nich,“ řekl trenér Spartaku Zdeněk Míka.

Rakovník – Spartak Příbram 5:0 (3:0)

Branky: 7. Šindler, 23., 45. a 61. Wajshajtl, 64. Turbák. Rozhodčí: Chovanec. Diváci: 300.

Rakovník: Pešek – Čadek (56. Valcha), Šindler, Severin, Turbák – Vydra (66. Holý), Sklenka, Wajshajtl (71. Bohatý), Kotaska (81. Paušíma) – Žďánský, Červený (71. Kýzl).

Spartak Příbram: Poplštein – T. Prokeš, Jeník, Srch, Slepička, Balík, Hotový, Vošmik, Zápotočný (65. Dvořáček), Tarczal, D. Prokeš (56. Hejduk).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...