To už povede tým do boje nový trenér, protože dosavadní lodivod Marek Zárybnický po utkání ve své funkci skončil.

Příbramští tušili, že je ve Velimi nečeká nic jednoduchého. Zároveň si byli vědomi, že utkání je velmi důležité a potřebují ho zvládnout. „Oba týmy potřebovaly body. Bylo jasné, že když zvítězíme, odskočíme spodku tabulky. Prohra by naopak znamenala, že se namočíme do boje o záchranu,“ přiznal trenér Marek Zárybnický.

Neuběhlo ani sto dvacet vteřin a Velim šla díky brance Kasala do vedení. „Bohužel jsme neuhlídali standardní situaci a soupeř nás potrestal,“ řekl Zárybnický. Následující minuty prvního poločasu ale patřili jeho svěřencům a domácí si zahrávali s ohněm. S velkým kusem štěstí ale uhájili těsné vedení až do přestávky. „Měli jsme dobré příležitosti, ale znovu se potvrdilo, že se nadřeme na gól,“ poznamenal příbramský trenér.

A tak to byl opět velimský Kasal, který jedenáct minut po změně stran přidal druhý gól domácích. „Bylo to jako přes kopírák. Opět jsme nepokryli standardnku,“ litoval Zárybický. Naopak jeho protějšek Vladimír Malinovský si výrazně oddechl. „Druhá branka nám hodně pomohla,“ uznal.

Další rána pro Spartak přišla o pět minut později, kdy musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy Machač. „Chtěli jsme zkusit hrát vabank a vyslat na hřiště dalšího útočníka. Vyloučení nám ale vzalo vítr z plachet,“ řekl Zárybnický. Přesto se hosté i v deseti pokusili s výsledkem něco udělat. Ovšem Jansta v 78. minutě využil jejich otevřené obrany a přidal třetí gól.

Čestného úspěchu se nakonec dočkali i hráči Spartaku. Vašek však deset minut před koncem pouze zmírnil jejich porážku. „Musím sportovně uznat, že Velim šla za vítězstvím a získala ho zaslouženě,“ zhodnotil Marek Zárybnický, pro kterého se jednalo o poslední utkání na lavičce Spartaku.

„Bavili jsme se s vedením klubu a dohodli jsme se, že tým potřebuje nový impuls. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kolegům i vedení za krásné tři roky a Spartaku přeji do dalších let hodně štěstí. Věřím, že na jaře kluci vystoupají výš,“ dodal Zárybnický.

Velim – Spartak Příbram 3:1 (1:0)

Branky: 2. a 56. Kasal, 78. Jasnta – 80. Vašek. ŽK: 45. Víšek – 27. a 61. Machač. ČK: 61. Machač.

Spartak Příbram: Solnař – Šváb (80. Morav), A. Rampa, Schöbel, Machač – Prokeš (Matějka), Šmucler (73. Machek), Wágner, Vašek – Červeňák (46. Bažant), Bábíček. Trenér: Marek Zárybnický.