„Ulovili jsme ho doslova za pět minut dvanáct, protože jsme přestup začal dělat dvě hodiny před tím, než skončilo přestupní okno,“ přiznal Jan Petrák, kapitán a předseda Nové Vsi, který Bohuňkovi volal v osm hodin večer a do desíti bylo hotovo. Účastník I. B třídy hledal vehementně útočníka, protože Petr Voborník přemýšlí o konci kariéry a návrat Jana Prachaře je zatím rozjednaný, ale nikoliv dotažený do konce. Bohuněk tak bude nyní jasnou jedničkou na hrotu.

Přesun o patro výš z okresního přeboru se líbil i 38letému kanonýrovi. „Chtěl jsem si ještě zahrát lepší a kvalitnější soutěž. V tuhle chvíli mě okres nenaplňoval. Chtěl jsem toho využít, zahrát si vyšší soutěž a dokázat si, že na to ještě mám. S kluky z Třebska jsem si zahrál rád. Přeji jim hodně štěstí,“ řekl autor 27 gólů v minulé sezoně okresního přeboru.

O Bohuňka byl v letní pauze velký zájem. Možnost k přestupu dostal od sedmi klubů a dokonce i z I. A třídy, což sám přiznal. „Snažím se pořád se sebou něco dělat, trénovat. Možná si ještě dokázat, že na to mám. Nabídek bylo víc, takže se jednalo o jednu z indicií, která mi napovídala, že na to ještě mám. Zájem z vyšších soutěží docela byl,“ pochvaloval si Bohuněk.

Nakonec ale zvolil tu od Nové Vsi pod Pleší, která v minulé sezoně proháněla nejlepší celky v I. B třídě. Jednání bylo bleskové a upeklo se rychle – za dvě hodiny. „Bylo super! Domluvili jsme si schůzku. Řekli mi co a jak. Vědí, jakým stylem hraju a že se jim to takhle líbí. Z nabídek byla nejrychlejší, nejkonkrétnější, Nová Ves jednala napřímo. Vím, že mají krásné zázemí, hřiště, což tomu taky hodně pomohlo. Teď se na ně hodně těším,“ řekl Bohuněk. Že kanonýra získali na areál a hrací povrch, přiznal posléze i Petrák.

Bohuněk tak bude v Nové Vsi útočníkem číslo jedna. Za zády bude mít například vicemistra světa Michala Helda z roku 2007 a na nové angažmá se těší. „Znám své limity. B třída nyní odpovídá tomu, na co teď mám. Koukal jsem na tabulku. Soutěž vypadá zajímavě. Je v ní hodně týmu z okolí Prahy, takže si myslím, že se bude hrát dobrý fotbal,“ uzavřel Bohuněk.