Inkriminovaný moment nastal až po utkání. Do té doby probíhalo vše v pořádku. „Zápas se odvíjel v rámci pravidel a byl velmi solidně řízen všemi rozhodčími,“ líčil prezident příbramského klubu Vladimír Králíček, jenž byl na utkání přítomen.

Spartak byl byl podle jeho slov od začátku lepším týmem a diktoval hru. Krátce po půlhodině hry se dostal i do vedení, když po křídle utekl Prokeš a přesně zakončil (32.). Po přestávce se zpočátku Chlumec snažil o vyrovnání, ale narážel na spolehlivě chytajícího Solnaře v příbramské brance. Důležitý moment přišel po hodině hry, kdy se na trávník v dresu Spartaku dostal Salachna, který nahradil Češku. Exligovému hráči stačily čtyři minuty, aby dokončil akci Macka s Moravem druhým gólem. Stejná spolupráce se opakovala tři minuty před koncem. Na jejím konci byl opět Salachna, který zpečetil vítězství Spartaku.

Po závěrečném hvizdu vše zpočátku pokračovalo standardně, hráči obou týmů hráči obou týmů do kabin, jenže… „Zhruba třicet minut po skončení zápasu došlo k napadení našeho hráče (zároveň i trenéra – pozn. red.) Lukáše Růžičky. A to pořadatelem Jaroslavem Veselým a asistentem trenéra domácích Františkem Bláhou. Stalo se tak v areálu domácího mužstva,“ tvrdí Králíček. „Růžičkovi bylo způsobeno závažné zranění – zranění bubínku v uchu, krevní podlitiny a krvácení z nosu. O tomto incidentu byli informování rozhodčí (Lukáš Tichý) a delegát zápasu (Pavel Vlasjuk), který se následně došel podívat na místo rvačky a s hráčem Růžičkou a dalšími hovořil. Předpokládáme, že pan delegát zapsal vše do své zprávy. Vše bude doloženo lékařskou zprávou z ošetření v Motole, kam hráč ihned zamířil,“ sdělil předseda Spartaku a dodal: „Vzhledem k závažnosti celého incidentu požadujeme přísné až exemplární potrestání aktérů napadení.“

Bude mít závažný případ v Chlumci dohru?