Více kohoutů na jednom smetišti, že se nesnese? Něco podobného zatím v Milíně neplatí. Hvězdy, které ještě nedávno válely v zahraničí, dokážou spolupracovat a vyjít si vstříc. Brankář Štěch, obránce Mazuch či útočník Kadlec. Pevná osa lídra krajského přeboru je pevná jako skála. Zpoza boční lajny na všechny dohlíží ještě nedávno aktivní hráč a současný kouč Martin Malý.

„S většinou hráčů jsem měl možnost hrát ještě půl roku či rok zpátky. Všichni se chovají v pohodě, některé znám už z dřívějška z Příbrami. S tím problém není. Je to i díky jejich chování, fungují skvěle. Mám vůči nim respekt za to, čeho dosáhli,“ vysvětluje 39letý trenér Milína.

Lídr krajského přeboru míří jasně za postupem. Ohrozit by se mohl jedině sám. Náskok třinácti bodů hovoří za vše. Stejně jako kvalita, kterou Milín disponuje, či kázeň a disciplína. Hvězdy v zelenobílých dresech se tak trénují de facto sami. „Svým způsobem ano. Hráči ale i v tréninku, když jim něco řeknu, tak poslouchají a dělají věci tak, jak mají. V zápase se jim snažím něco říct. Na druhou stranu vím, jakou mají kvalitu. O to je všechno snazší. Je potřeba je ale ukočírovat,“ nastiňuje Malý. Žádné velké krocení ega či hádky nečekejte. Vše je v pořádku.

Milín šlape a na podzim si zakope v divizi. Tým maká naplno. Hráči jsou v klidu. Nikdo se nad nikým nepovyšuje. „Zažil jsem víc kabin, kde přesně něco podobného už vyplynulo na povrch. Druhá věc, že když se daří, tak tým funguje lépe. Kdyby přišla série špatných zápasů, tak pak by se možná ukázala pravda. Nám se podzim povedl, takže jsme nic takového řešit nemuseli a v tom jsme teď chtěli pokračovat,“ říká Malý. Lídr přeboru i na startu jara ukázal všem, kdo je v kraji pánem, kdy Doksy porazil vysoko 6:0.

Kouč Milína sám přiznal, jak jsou všichni v pohodě. „Všichni mě mile překvapili. S Mazuchem jsem loni hrál, Kadlec a Štěch přišli v letošní sezoně. Většina hráčů přišla ligovým kádrem, i hráči ze zahraničí se umí chovat a jsou v pohodě,“ uzavírá Malý, kterému se daří ukočírovat větší počet hvězd v jednom týmu.


Načítám tabulku ...