První polovina utkání by se dala označit za reklamu na fotbal. Kvalitní hra z obou stran, spousta šancí a dohromady šest gólů – po třech na obou stranách.

Spartak, který byl jakožto účastník I. A třídy v souboji s týmem hrajícím soutěž o patro nižší papírovým favoritem, šel téměř okamžitě do vedení, když se po dvou minutách prosadil Voříšek. Domácí ale rychle z penalty vyrovnali, načež se ve zbytku prvního poločasu dostali dvakrát do vedení.

Příbramští ale vždy našli odpověď. Na 2:2 srovnal Pavlišta, jenž zakončil akci Vošmika s Mackem, na 3:3 pak zase největších hvězda hostů Tomáš Zápotočný, který proměnil pokutový kop.

Po přestávce šla úroveň hry přeci jen dolů, což bylo dáno nejen velkým horkem, ale i prostřídáním sestav na obou stranách. Ačkoliv už nebylo k vidění tolik gólových příležitostí, padly ještě dvě branky.

Spartak znovu obrátil vývoj utkání na svou stranu, když v 50. minutě zužitkoval Schöbel nabídku Matějky. Na tahu tak byl tentokrát Milín, který zareagoval třináct minut před koncem.

A protože v závěru nedokázal využít krátkou přesilovku poté, co obdržel druhou žlutou kartu Matějka, jednalo se o moment, který završil osmigólovou přestřelku.