Svěřenci trenéra Marka Zárybnického vstoupili do utkání výborně. Díky aktivnímu pojetí hry si vytvářeli šance, z nich dvě dokázali proměnit. Nejprve se střelou zpoza vápna prosadil Balík (17.), na kterého o deset minut později navázal kapitán Jiří Ivaník.

Pak ale polevili, za což byli tvrdě potrestáni, když Velká Dobrá během sedmi minut v závěru prvního poločasu třemi góly otočila stav. U všech asistoval David Hrubý, první dvě připravil pro bratra Jana (37., 42.) a třetí pro Porazila. „Soupeř nás nepřehrával, ale podlehli jsme pocitu uspokojení, polevili v koncentraci, ubrali na pohybu a především jsme dělali hrubé individuální chyby,“ poukázal na hlavní příčiny obratu skóre tochovický kouč, který přiznal, že mohlo být ještě hůře. „Kdyby se v prvním poločase hrálo ještě o chvíli déle, tak jsme dostali další branky.“

Po přestávce ovšem domácí znovu pořádně utáhli šrouby. „V kabině jsme si něco řekli a na trávník jsme se vrátili s odhodláním výsledkem otočit,“ líčil Zárybnický, jehož týmu hrály do karet i povětrnostní podmínky. „Do zad nám foukal silný vítr, což určitě pomohlo,“ podotkl.

K obratu ve skóre číslo dvě zavelel Vašek, který nejprve krásnou střelou zpoza vápna srovnal (65.) a devět minut před koncem vstřelil i vítěznou branku. Výhru Tochovic pak ještě podtrhl po brejku do otevřené obrany Havrlík (85.). „Jsme rádi, že si udržujeme konstantní formu. Zvládáme i otáčet nepříznivě vyvíjející se utkání, na druhou stranu se nás drží i štěstí, což tento zápas ukázal. Stejně jako, že jde o vyrovnanou soutěž, kde rozhodují maličkosti,“ konstatoval Marek Zárybnický.

Roli favorita potvrdil kromě Tochovic i další zástupce Příbramska z Podlesí, který deklasoval nováčka ze Zdic na jeho hřišti, i díky hattricku Ondřeje Valty, výsledkem 7:1.

Dobře rozehraný měl zápas v Libušíně i Spartak Příbram, když vedl po brance Ondřeje Matějky (69.). Náskok ale neudržel, v závěrečných třinácti minutách třikrát inkasoval, prohrál 1:3 a domů se vracel bez bodu.