Zkraje sezony takový střelecký boom musí těšit. Svědčí to o vaší herní pohodě i týmu?
Těžím z kvality mých spoluhráčů. Jsem na sebe přísný a hladový. Pořád chci dávat góly a žene mě to dopředu. Celý náš tým šlape. Máme spoustu mladých kluků, kteří běhají a pracují na hřišti. V zápasech hrajeme vždy to, co jsme si před ním řekli. Hrajeme do 90. minuty a chceme dát co nejvíce branek.

Což bylo vidět. I v závěru zápasu za rozhodnutého stavu jste si neustále říkal o míč, pokřikoval na spoluhráče ….
Baví mě to. Ve Spartaku je krom dobré party i hezký areál. Mám z toho dobrý pocit. Ještě tak půl sezony, možná rok kariéry mi zbývá. Dělám vše pro to, abych vydržel co nejdéle. Člověk ale věk nezastaví.

Jak to bylo s penaltou? Realizační tým pokřikoval, ať jdete, ale vy jste ji nechal brankáři Holanovi.
Domluvili jsme se o poločase s gólmanem, že když bude penalta, tak mu ji nechám. Ať si ji kopne. Bohužel ji zahodil. Řekl jsem mu, že šanci měl a tak ji dám já. Realizační tým původně chtěl, abych na ní šel, ale odvětil jsem, že jsem mu ji slíbil.

Druhou šanci jste mu dát nechtěl?
Nechtěl. Nedal ji, tak měl smůlu. (směje se)

V čem se to ve vás zlomilo, že vás začal fotbal zase bavit?
V Příbrami jsem skončil s vrcholovou kariérou a hledal jsem další motivaci. Říkal jsem si, že bych si mohl ještě někde zahrát, zařvat si po vyhraném zápasem a zaradovat se spoluhráči v kabině. To je to, co se mi na tom všem líbí – atmosféra okolo a chuť po vítězství. Kluci mají navíc taky radost. Celý tým žije fotbalem, což mi dodává sílu a energii.

Spartak se netají ambicemi, že chce postoupit výše. Pomáhá i tohle?
Určitě. Vyšší cíle tam jsou. Ukáže ale čas, jaké budeme podávat výkony a potvrzovat je v zápasech. Postoupit by bylo krásné. Uděláme pro to všechno. Čeká nás ještě spousta utkání a bodů. Uvidíme, jak vše dopadne.

První test přijde už o následujícím víkendu v Klecanech, kde budete hrát o první místo …
Budeme tam opět chtít hrát vysoko naší nátlakovou hru a náročný fotbal. Když budeme šlapat celých devadesát minut, a že na to máme fyzicky, tak tam nějaké body uděláme. Do každého zápasu musíme jít ale s pokorou. Stejně tomu tak bylo i s Mníškem. Věděli jsme, že nejsou kompletní, mají spoustu zraněných a dostávají hodně gólů.

Nastaví vám utkání v Klecanech zrcadlo ohledně vašich plánů?
Dá se to tak říct. Sezona je dlouhá. Vůbec není na čase dělat závěry, že když je porazíme, tak postoupíme nebo ne. Samozřejmě, že Klecany budou jedním z těžších soupeřů. Jejich výsledky napovídají tomu, že vítězí bez problémů, i když teď naposled ztratily body v Jílovišti (1:1). Můžeme prohrát či vyhrát s každým.

Také to bude i o vás. Čeká se duel střelců mezi vámi a Ondřejem Průchou, který má na kontě pět branek. Očekáváte gólové hody nebo spíš taktickou bitvu
Vůbec nevím. Budu rád, když tam vyhrajeme. Pokud podáme podobný výkon, jako teď, tak bychom měli utkání zvládnout. Každý zápas chci dávat co nejvíce gólů a abychom zvítězili.