V minulé sezoně si dali za cíl uhájit domácí neporazitelnost a jako jediným se jim toho podařilo dosáhnout. Letos na něco podobného mohou zapomenout. Hráči Podlesí měli hodně velké problémy s favorizovaným Chlumcem. „Chtěli jsme do toho dát všechno, ale soupeř do toho dal víc. Nedařily se nám jednoduché přihrávky, nepovedly se nám i šance. Kdybychom dali gól, byl by to jiný zápas,“ smutnil za domácí Matěj Vohradský.

Právě on měl po centru Ondřeje Drašnara největší příležitost Podlesí za celý zápas, s tou si však David Pokorný na brankové čáře poradil. „Byla hodně důležitá. Tím, že jsme ji nedali, nás hodně potopila a celý první poločas jsme se z toho snažili dostat,“ 21letý hráč domácích.

Tou dobou už Chlumec vedl 1:0 a utkání měl pod kontrolou. Hosté navíc chvíli po přestávce udeřili podruhé. S ranou Dominika Nedvěda si brankář Tomáš Boudník poradil, ale na dorážku Davida Žáčka byl už krátký. „Rozhodně je to ideální začátek. Před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát zezadu, zavírat středy a hrát na brejkové situace,“ liboval si Nedvěd, který měl zásluhu na obou gólech. První sám dal, u druhého si připsal asistenci.

„Z odraženého balonu se míč dostal ke stoperům, který ho pěkně poslal mezi a já jsem umístil svou střelu, takže jsem byl šťastný,“ popisoval 30letý hráč Chlumce svou trefu. Hosté nejenže kvalitně posílili během letní přestávky, ale zároveň se výrazně poučili z jarního zápasu, který Podlesí ovládlo 2:1. „Řekli jsme si, že musíme zavírat střed, hrát u sebe, posouvat se, což se nám dařilo,“ pochvaloval si Nedvěd. „Byli draví, od začátku napadali. Po úvodním gólu se uklidnili a hráli bez chyb,“ dodal Vohradský.

Podlesí – Chlumec 0:2 (0:1)

Branky: 8. Nedvěd., 53. Žáček. ŽK: 2:0. Rozhdodčí: Stránský – Pagáč, Neliba. Diváci: 160.

Podlesí: Boudník – Mišun, Vohradský (76. Hájek), Buch, Skočdopole (86. Skočdopole), Šrajn (71. Valčík), Drašnar, Mezera, Valta, Bublík, Hanáček (84. Krejčí).

Chlumec: Pokorný – Řehák, Reiter, Vostárek (60. Novák), Žáček, Šípek, Nedvěd, Dvořák, Šedivý, Ezeala (78. Mařík), Dobiáš (65. Ciprian).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...