Aféra kolem hlavního sudího Michala Patáka v České fotbalové lize stále ještě rezonuje fotbalovým prostředím. Tochovice týden poté přišly s další kapitolou. V hlavní roli je tentokrát rozhodčí Daniel Asník, na něhož si budou stěžovat poté, co likvidační faul Jana Makovského na Petra Sirotka ohodnotil jen žlutou kartou místo jasného vyloučení.

„Už jsme měli nějaké informace před tím, že utkání bude šmiklé. Asník alias středočeský Paták si řídil 90 minut vlastní zápas. Všechno bylo otočené proti nám,“ stěžoval si trenér Tochovic Erik Šlechta. Tochovice věděly, že je v Poříčanech čeká těžký duel, nicméně s vedením zápasu od hlavního sudího se těžko smiřovaly. Zvlášť, když Dušek dostal v závěru prvního poločasu loktem do obličeje a k udivení všech viděl celý od krve žlutou kartu on.

Hlavní incident, po kterém hosté už vypěnili, přišel v 64. minutě. Sirotek si obhodil soupeře a od cesty dostal kopačkou mezi žebra. Na videu je vidět, že Makovský zcela vědomě odmítl hrát míč. „Šel do mě šlapákem a ještě teď mám šrámy na žebrech,“ přibližoval tochovický útočník. „Zákrok za mě brutální. Hráč nechtěl hrát balón. Střídačka Poříčan byla v klidu, že červenou nedostane. Jsem z toho úplně znechucený,“ vztekal se Šlechta.

Surový zákrok na Petra Sirotka z Tochovic | Video: Erik Šlechta/SK Tochovice

Rozhodčí Asník se k incidentu nevyjádřil, i když po něm kapitán hostů Petr Jendruščák žádal vysvětlení. „Neřekl nic. Smál se nám,“ přiblížil Sirotek komunikaci ze hřiště. On sám si vybavil moment ze začátku sezony, kdy slávista Ogbu sundal ve vápně soupeře z Dnipra a viděl červenou kartu. „On chtěl hrát balón a dostal stopku na dva zápasy, tady jenom žlutá,“ nechápal Sirotek.

Podle slov kouče hostů se sami pořadatelé a fanoušci domácího týmu divili, jak sudí Asník zápas řídil, a ještě se Tochovicím omlouvali. Nicméně výsledek 2:1 ve prospěch Poříčan už zůstane.

Záznam, který má Deník k dispozici, je navíc z tochovické kamery, která utkání natáčela. „Bylo paradoxní, že kamera, která jim měla jít, tak nešla. Měli jsme tam svou a díky tomu jsme měli záběry, zda se to bude někam posílat, nevím,“ řekl Sirotek. Trenér Erik Šlechta se rozhodl poslat podnět a situace se bude dál řešit. „Materiály máme připravené a pošleme je na disciplinárku SKFS,“ uzavřel kouč Tochovic.


Načítám tabulku ...