V Králově Dvoře se hrálo jen na jednu bránu. Doslova. Avšak pouze na tu Nové Vsi pod Pleší. Domácí otevřeli skóre po několika vteřinách už v první minutě a diktovali tempo zápasu. Do přestávky šli s vedením 5:0. „To je ještě milosrdné. Poločas byl na deset gólů. Soupeř všechno proměnil a bylo to spíš takové vraždění neviňátek. Trenér Králova Dvora hráče ve druhé polovině brzdil, aby drželi balon nehnali se tolik dopředu,“ komentoval utkaní na straně hostů Michal Held.

Nová Ves pod Pleší tak i po „reprezentační pauze“, kdy měla volno kvůli zrušenému utkání s Cerhovicemi opět neskórovala a v tabulce dál zůstává v sestupovém pásmu. „Nemáme hráče. Přitáhli jsme mladé kluky, ale kvalita je hrozná. Pokud bude stejná sestava i v Břežanech, tak dostaneme rychtu znova,“ měl jasno 36letý fotbalista, který se podíval v roce 2007 i na mistrovství světa do 20 let, kde získal stříbrnou medaili.

Podobný výbuch jako Nová Ves pod Pleší zažily i Petrovice, které ještě o poločase vedly ve Zdicích 2:1, ale po přestávce zcela odešly a nakonec odcházely poražené 2:5. „Nějak jsme přestali hrát ve druhém poločase. Zápas hodně ovlivnili rozhodčí, protože jsme dostali gól na 2:2 z jasného ofsajdu. Utkání jinak hodně ubojované a soubojové, nic moc fotbal. Nám docela hořela obrana. Nemluvili jsme spolu. Stopeři hráli daleko od sebe, že se nám tam stahoval jejich středový hráč, což nám nedělalo dobře,“ podotkl záložník Aleš Pelikán.

Jediný tým, který se o víkendu radoval z výhry, se stala rezerva Dobříše, která porazila Loděnici. Musela si ale tři body vybojovat, protože výhru vystřelil až pět minut před koncem Maška. „Pro diváka si myslím, že žádná sláva. Utkání moc koukatelné nebylo, spíš takové bojovné se spoustou nepřesností. Ve druhé půli jsme se trošku zlepšili a měli jsme víc šancí,“ řekl Martin Liška. On sám se zapojil do zápasu po přestávce a přinesl oživení hry. I s ním na place ale domácí zahazovali šance. „Tentokrát i já, kdybych zachoval klidnější hlavu a řešili některé situace o trošku lépe, tak jsme mohli rozhodnout mnohem dřív. Nakonec jsme rádi, že jsme vyhráli,“ přiznal jinak vedoucí týmu.

Smutné bylo naopak béčko Sedlčan. V souboji rezerv dlouho v Hořovicích usilovalo alespoň o bod, avšak domácí dvěma zásahy v závěru zápasu rozhodli o výhře a nakonec zvítězili 4:2.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...