Hráči Sedlce-Prčic jeli do Klecan s cílem bodovat a odstřihnout tak jednoho ze soupeřů ohledně sestupových ambic. Začátek zápasu patřil hostům, když po patnácti minutách otevřel skóre Kaňka. Nadějné vedení si celek z Příbramska udržel až do přestávky. „První poločas jsme celkem zvládli. Vedli jsme 1:0: Celkem nezáživný fotbal bez šancí na obou stranách,“ shrnul úvodní dějství kapitán týmu Marian Prchlík.

Po změně stran se ale veškeré plány Sedlce-Prčic začaly hroutit. Po srovnání domácího Nováka začaly Klecany ovládat jasně zápas a nakonec z toho bylo pět gólů v síti hostů. „Druhý poločas jsme totálně nezvládli. Nijak se nám nedařilo. Soupeř zvýšil náskok na krutých 5:1. Potřebujeme se trošku zmátořit, sednout si na zadek a pořádně makat před derby s Voticemi,“ hlásil Prchlík.

Sedlec-Prčice si tak nechal Klecany přiblížit na rozdíl osmi bodů a z jedenácté pozice budou muset o setrvání v soutěži ještě zabojovat, neboť aktuálně právě ze skupiny A budou zřejmě padat tři týmy. Klecany jsou právě tím ohroženým celkem. Víme, že ještě jeden třetí nejhorší tým z obou skupin bude sestupovat. Určitě tohle nebyl pro nás dobrý výsledek, ale stalo se. Na druhou stranu je to pro nás facka, abychom se probudili,“ uzavřel kapitán Sedlce.

Klecany – Sedlec-Prčice 5:1 (0:1)

Branky: 55. Novák, 60. Průcha, 64. Dvořák, 80. Hrdina, 88. Sváta – 16. Kaňka. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Benák – Bekešský, Šmejkal. Diváci: 50.

Sedlec-Prčice: Nerad – Raček, Rataj – Pištěk, Všetečka, Hájek, Kaňka (82. Kaprál), V. Kabíček (68. D. Kabíček), Šimák (68. Novák) – Prchlík, Davídek.