Utkání přitom nabídlo vyrovnanou partii, alespoň v prvním poločase. V patnácté minutě využil Rom zaváhání hostujícího stopera, který si špatně zpracoval míč, a z prostoru penalty otevřel skóre. Oběma týmům vázla kombinace, ztrácely laciné balóny. Z toho pak pramenila holomajzna, jak poznamenal útočník Milína Stanislav Gabriel.

Nicméně domácí se s tím vyrovnali lépe a po změně stran už Kosoř přehrávali a hrálo se více na její polovině. Nakonec z toho vytěžili druhou, uklidňující branku, o kterou se postaral čtvrt hodiny před koncem Pastyrik. Milín nakonec dovedl utkání do vítězného konce a vyhrál 2:0. „Zápas jsme odbojovali spíš srdcem než fotbalově,“ řekl Gabriel.

Díky výhře se tak hráči Ligmetu posunuli už na čtvrté místo tabulky a na čelo momentálně ztrácí devět bodů. „Ze začátku jsme si zvykali. Postupem času se ale tým zvedá a jdeme nahoru,“ konstatoval dvacetiletý útočník Milína.

Milín – Kosoř 2:0 (1:0)

Branky: 15. Rom, 75. Pastyrik. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Černoch – Bartůšek, Nerad. Diváci: 150.

Milín: Poplštein – Vondrášek (67. Vrkoč), Pastyrik, Rom, Kvída, Obdržal – Soldát (81. Müller), Pohořálek, Zákoucký (89. Maršík), Malý - Gabriel.