Ač počasí v sobotu dopoledne fotbalu nepřálo, tak oslavy Spartaku nenarušilo. Naopak trenér Zdeněk Míka před oběma nastoupenými týmy byl oceněn od klubu k jeho životnímu jubileu. Dárek pak dostal i od hráčů, kteří porazili Podlesí. Vítěznou a oslavnou trefu zařídil v 83. minutě Buchta. „Dostal jsem úplně nejlepší dárek. Celý týden jsme se na zápas připravovali. Po těch vítězství v řadě jsme ale věděli, že jsme zachránění. Duel s Podlesím byl pro nás zápas sezony,“ řekl kouč příbramského celku.

I jemu ale zatrnulo. Spartak měl utkání dobře rozehraný a už ve dvanácté minutě vedl 2:0. Podlesí se ale zvedlo a zaslouženě vyrovnalo. Několik minut po gólu na 2:2 patřilo hostům, z výhry se ale radovali domácí.

„Měli jsme dát na 3:0. Slepička minul prázdnou bránu a v tu chvíli jsme urazili fotbalového boha. Pak jsme dostali na 2:1, pustili jsme Podlesí do hry. Bylo lepší ve středu hřiště, v rozehrávce. Všechno tohle gradovalo, když jsme inkasovali na 2:2. Obrovská pochvala pro hráče. Už třetí, čtvrtý zápas se nám povedlo takhle zlomit zápas,“ těšilo Míku. V den zápasu ho navíc čekalo zápisné, takže očekával, že neděle bude ošklivá a krušná.

Čerstvý padesátník by už mohl shrnout dosavadní trenérskou kariéru, což sám ale ještě odmítl. „Na bilancování je ještě brzy. Něco se tady před rokem nastartovalo a já tuhle situaci kvituji. Na Spartaku teď funguje vše skvěle. Teď se budeme snažit o progres. Nemám žádné plány ani ambice. Zkrátka chci, aby tady vše fungovalo tak, jako doteď,“ řekl Míka.

Nicméně i jemu naskočily momenty a osoby, které si ve spojení se Spartakem vybavil. „Jsem kamnář, takže určitě vzpomínám na Spartak a na lidi, kterým je teď šedesát, a vedli mě z dorostu ke chlapům. Jsem rád, že se začali vracet v téhle sezoně na stadion a že se zase můžeme vidět,“ uzavřel oslavenec.


Načítám tabulku ...