Podlesí pomáhá na jaře jeden důležitý aspekt. V krizové chvíli začalo vyhrávat venku. Po těsné prohře ve Slaném zvládlo bodovat ve třech z posledních tří utkání na hřištích soupeřů. Naposledy proti rezervě Kladna, která bez kanonýra Hanzlíka nedala ani gól a neuhlídala ex-ligového Mišůna a pak ani jarní kometu hostů Vohradského. Tým koučů Abrhama a Švambery byl ještě nedávno druhý, teď už ale bude hájit jen čtvrtou pozici v tabulce.

Naopak Podlesí potvrdilo formu. Od Velikonoc se mu daří náramně, a i když má pořád nějaké hráč zraněné tak pravidelně sbírá nejen body, ale hlavně vítězství. Proti Kladno důležité a cenné obzvlášť. Kovohutě navíc dokonale oplatily soupeři porážku z podzimu. I tehdy skončil první poločas bez branek a v tom druhém hosté dvakrát udeřili. Nyní se stejný scénář opakoval, nicméně oba týmy si role prohodily.

„Důležité a cenné vítězství! Narazili jsme na mančaft, který je fotbalový a běhavý. Věděli jsme, co nás čeká. Když jsme s ním hráli doma, tak byla půle 0:0 a ve druhém poločase nám dal dva góly. To bylo tím, jak byl živí, dobře běhal a kombinoval, což předváděl i tentokrát. Myslím si ale, že hřiště v Unhošti jim na kombinaci příliš nevyhovuje. Zápas měl ale i tak kvalitu a velice dobrou úroveň. Dali jsme dva důležité góly, stěžejní byly ale také zákroky našeho gólmana, který nás ve druhé půli podržel. Myslím si, že jsme ty body nakonec získali zaslouženě,“ uvedl trenér Podlesí Josef Blažek.

Že se hrál kvalitní zápas na poměry I. A třídy potvrdil i kouč Kladna Tomáš Abrham. „Byl to fotbalový a vyrovnaný zápas s tím, že dvě standardní situace, které byly dobře zahrané a dobře zakončené, mělo Podlesí. Rozhodlo také, že hosté mají dobré jaro a potřebovali další body k tomu, aby se odtrhli od spodku. Možná i proto byla ta jejich touha po vítězství větší,“ mínil kouč kladenského celku.

Podlesí díky výhře opět stouplo tabulkou. Nyní už je v klidném středu tabulky na desátém místě. Od nejhoršího pásma sestupu má tři kola před koncem náskok devíti bodů. Navíc v závěru sezony může dostat pomoc od Milína, který bude hrát jak s Novým Strašecím, tak i Velkou Dobrou a definitivně poslat tyto dva týmy o patro níž.

Kladno B – Podlesí 0:2 (0:0)

Branky: 62. Mišun, 71. Vohradský. Rozhodčí: Stejskal – Braunšveig, Pomykáček. Diváci: 30.

Podlesí: Zykán – Vohradský (90. Boudník), Mišun, Buch (84. Skočdopole), Vojtíšek, Hanáček, Šrajn (90. Branžovský), Drašnar, Šlapák, Mezera, Trefný.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...