Milín využil toho, že v posledním kole hrál o víkendu jako první a od úvodního hvizdu drtil Tlustici, co to jde. V poločase už vedl 4:0 a po změně stran ještě přidal a odevzdanému soupeři nasázel dalších šest branek. Čtyřikrát se mezi střelce zapsal Lukáš Rom. „Šli jsme do zápasu s tím, že potřebujeme vyhrát, aby nás zajímal výsledek Jinočan,“ uvedl předseda Milína Miroslav Obdržal.

A zprávy ze zápasu úhlavního rivala v boji o postup přicházely jen v pozitivním smyslu. Pražský celek prohrával po poločase v Letech a následně dokázal dotáhnout zápas jen do remízy. V Milíně tak mohly vypuknout nečekané postupové oslavy. „Jsme hodně spokojení a šťastní, protože před pár koly jsme ztráceli čtyři body a už jsme ani nedoufali,“ přiznal Obdržal.

Podlesí remizovalo doma s Doksy 1:1
Podlesí se loučilo přestřelkou. Vestec byl efektivnější

Rozlučka se sezonou tak dostala vyšší obrátky, protože odpolední remíza 1:1 byla podle předsedy Milína zkrátka pecka. „Samozřejmě, že na ně byl vyvinutý tlak s tím, že musí vyhrát. Navíc jsme hráli dopoledne, oni hráli odpoledne ve vedru,“ minim Miroslav Obdržal. Nyní se tak společně se všemi ostatními v klubu čeká na novou sezonou, protože je čekají další výzvy a práce a navíc i kvalitnější soutěž.

V dalších dvou duelech se hrálo o sestup. Jako první o něj bojovaly Petrovice, avšak středeční předehrávku doma nezvládly a prohrály s Novou Vsí 1:2. Domácí sice měli po většinu utkání míč na kopačkách, nicméně jejich hra končila převážně na velkém vápně bez většího ohrožení branky Nové Vsi.

K tomu se prosadili pouze jednou, když využili chyby v rozehrávce soupeře před pokutovým územím.. Hosté sázel na zajištěnou obranu a navíc hrozili pouze ze standardních situací a brejků. Dva z nich využili a odvezli si domů všechny body. „Na to, že jsme po prvních šesti kolech měli jeden bod, tak je to pro nás nakonec solidní ročník,“ řekl kapitán Jan Petrák.

Spartak Příbram porazil doma Nové Strašecí 4:2
Spartaku se rozlučka nepovedla, Dobrá byla lepší. Ale stejně padá

Druhý zápas dopadl pro domácí celek výrazně lépe. Dobříš v přímém sestupovém souboji přejela v úmorném vedru Černolice. K jednoznačnému vítězství jí pomohlo i 300 přihlížejících diváků, kteří viděli od domácích vysoké tempo, nasazení a také efektivitu v zakončení.

Ostatní tři celky z Příbramska odjely domů s porážkou. Rožmitál pod Třemšínem padl v Čisovicích gólem Prachaře. Rezerva Sedlčan nestačila na favorita z Králova Dvora a prohrála na jeho půdě vysoko 0:4 a porážkou se s I. B třídou rozloučily Daleké Dušniky, jež v Cerhovicích prohrály 2:5.


Načítám tabulku …