Jediným celkem, který zcela naplnil očekávání byly Rosovice, které doma přivítaly Jince a s nováčkem soutěže si poradily, ačkoliv se musely obejít bez čtyř hráčů základní sestavy, vykartovaného Korduleho a zraněných Petáka, Kopeckého a Gregorka. Přesto průběh zápasu měly plně pod kontrolou. „Čekal jsem, že Jince předvedou lepší výkon,“ přiznal kapitán Jan Pinsker. „Hráli jsme v klidu. Šancí jsme měli možná i na deset gólů.“

Na výhru ale Rosovicím nakonec v pohodě stačily i čtyři. Ve 27. minutě se po rohu trefil hlavou Vondra, šest minut před pauzou zamířil levačkou přesně na zadní tyč Pinsker a po změně stran se dvakrát prosadil Tuháček. V 50. minutě doklepl míč do sítě z malého vápna a o deset minut později zamířil přesně k tyči po centru Trana. Na třech bodech nic nezměnil ani čestný úspěch hostujícího Matyse dvacet minut před koncem. Rosovice tak zvítězily 4:1.

Další dva velcí předsezonní aspiranti na postup do I. B třídy se nadřeli mnohem více, přestože hlavně v případě Bohutína to tak při pohledu na výsledek domácího souboje se Sedlčany C nemusí vůbec vypadat. Skóre hovoří jasně. Favorit zvítězil 5:2, ale odpor svého srdnatě bojujícího soupeře zlomil až třemi brankami v závěrečných osmi minutách, o které se postarali Kunc (nasázel hattrick), Spousta a Gregor.

Vyhrál i Nový Knín, který do okresního přeboru sestoupil po letech strávených v krajských soutěžích. Na úvodní zastávce cesty, jejímž cílem by měl být pokus o rychlý návrat zpět, ale bral jen body dva, když doma porazil Luhy 3:2 po penaltách. Ševci sice zásluhou Čálka a Stránského v duelu dvakrát vedli, ale Luhy dokázaly pokaždé odpovědět, podruhé čtyři minuty před koncem, kdy se trefil Šmejkal. V rozstřelu ale ukázali domácí pevnější nervy a ovládli ho poměrem 5:4.

V čele soutěže se však po prvním kole nachází úplně jiný tým. A sice Dublovice, které při domácím vítězství nad rezervním týmem Spartaku Příbram nastřílely nejvyšší počet branek, když triumfovaly 6:3.