A to téměř dva roky poté, co se Drevníky objevily na fotbalové mapě. „Bylo to z hecu mezi mnou a kamarádem Kamilem Jelínkem při posezení u piva,“ ozřejmil s úsměvem předseda klubu Zdeněk Křížek, jak se zrodil nápad dát dohromady fotbalové mužstvo. „Hlavní roli v tom sehrála skutečnost, že spousta fotbalových klubů zaniká, a hodně kluků nemělo angažmá,“ doplnil.

K vůbec prvnímu utkání nastoupily Drevníky 7. října 2017, kdy se představily v přátelském duelu ve Velké Lečici. Od té doby sehrály celou řadu zápasů, mimo jiné i jeden mezinárodní, ve kterém poměřily síly s mladými hráči francouzského klubu Tavarners. „Nikdy se ale nejednalo o registrované utkání,“ potvrdil
Toho se celý tým dočkal právě až v neděli v Hřiměždicích, kam vyrazil kompletní osmnáctičlenný kádr v historickém autobusu RTO. „Natěšení bylo obrovské,“ přiznal Křížek.

Zpočátku se ho navíc podařilo přenést i na hřiště. Ve 22. minutě se Drevníky dokonce dostaly do vedení, když Zbyněk Dvořák vstřelil branku na 2:1. „Pak se ale bohužel projevila naše slabší kondice. A také nižší věkový průměr našeho soupeře,“ uznal předseda.

Drevníky tak nakonec svůj historicky první mistrovský zápas prohrály 4:9. „Byl to super zápas, ve kterém nás podporovala celá řada našich fanoušků, za což moc děkujeme,“ neskrýval nadšení nejvyšší klubový představitel, jenž zasáhl i do zápasu.

Navíc i po vysoké porážce v týmu panovala dobrá nálada. „Žádné velké ambice nemáme, ale určitě by nás potěšilo získat za sezonu pár bodů. Především se ale chceme fotbalem bavit. A čtvrtá třída je z tohoto pohledu ideální. I vzhledem k možnosti hokejového střídání,“ dodal Zdeněk Křížek.

V dalším kole se Drevníky poprvé představí doma. Lépe řečeno ve svém azylu v Boroticích, kde v sobotu přivítají Vysoký Chlumce.