Nutno podotknout ještě více se během víkendu zaskvěl útočník Petrovic B Michal Kudrna, který při dritivém vítězství svého týmu v zápase III. třídy skupiny B ve Velké Lečici (12:1) zaznamenal hned šest branek. Jelikož se ale jednalo o nižší soutěž, rozhodli jsme se upozornit na výkon Petra Švába. A to i z důvodu, že se jedná o hráče, který má momentálně v první řadě mnohem defenzivnější úkoly.

Úvod nové sezony ale jeho slova rozhodně nepotvrdil. Při vysokém vítězství 8:1 nad Březnicí obstaral hned polovinu branek svého týmu a přihlásil se tak do nové rubriky Deníku – Kanonýr víkendu.

„Nevím jestli jsem někdy dal čtyři branky, ale nějaké hattricky určitě ano. V dresu Třebska jsem se však v jednom utkání trefil maximálně dvakrát,“ zalovil v paměti Šváb.

Jeho počin je o to cennější, že už nenastupuje na hrotu útoku. „Přesunul jsem se do role beka, případně halfbeka. Odtud se snažím útočit z druhé vlny,“ prozradil.

Názornou ukázku předvedl už krátce po úvodním hvizdu, když míč do sítě uklidil skluzem na zadní tyči. Do přestávky se ještě prezentoval pěknou individuální akcí, kterou zakončil lobem přes brankáře (jednalo se o gól na 3:0).

Podobně zvyšoval po změně stran na 6:1 a kanonádu pak zakončil čtyři minuty před koncem nekompromisní ranou bod břevno. „Přiznám se, že jsem od soupeře čekal více,“ poukázal střelec na fakt, že hráči Březnice jeho týmu cestu za třemi body usnadnili.

Zatímco Třebsko se po výhře usadilo na čele tabulky, tak Šváb zase logicky zamířil na prozatímní trůn mezi střelci. Ambice na ovládnutí gólových dostihů ale nemá. „To bych asi musel i trochu zhubnout,“ směje se.